خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/08/28 11:44:08
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون مستقلین مجلس:

سامانه ثبت اموال، مرزی بین مسئولان سالم و ناسالم می کشد

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه گفت: سامانه ثبت اموال کمک می‌کند که یک خط کشی بین مسئولان سالم و ناسالم قرار گیرد.
سامانه ثبت اموال، مرزی بین مسئولان سالم و ناسالم می کشد نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه گفت: سامانه ثبت اموال کمک می‌کند که یک خط کشی بین مسئولان سالم و ناسالم قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901103222987776.jpg سامانه,ثبت,اموال،,مرزی,بین,مسئولان,سالم,و,ناسالم,می,کشد Icana

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به سامانه ثبت اموال و دارایی مسئولان اشاره کرد و گفت: راه اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان اقدام بسیار درستی است و همه نمایندگان هم از این سامانه به خوبی استقبال کردند.

راه اندازی سامانه ثبت اموال یکی از مولفه‌های اساسی در شفافیت است

وی در ادامه افزود: راه اندازی سامانه ثبت اموال یکی از مولفه‌های اساسی در بحث شفافیت است، در واقع نگرانی‌هایی در حال حاضر بین عوام وجود دارد که مسئولان نسبت به امانت و بیت‌المالی که در اختیار آنها قرار گرفته گستاخی و خیانت می‌کنند که البته چنین مسئله‌ای هم گاهی وجود دارد.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه به تاثیرگذاری سامانه ثبت اموال مسئولان اشاره و اظهار کرد: این سامانه نقش بازدارندگی دارد؛ چرا که اگر مسئولی خدایی ناکرده فکر دستبرد به اموال مردم در فکرش باشد دیگر نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

گلمرادی در ادامه افزود: مسئولان بایستی همه دارایی‌ها خود را در این سامانه ثبت کنند و اگر مسئولی یک منبع اقتصادی دارد بایستی اعلام کند که ما از آن منبع اقتصادی یک خانه ای را خریدیم و در واقع این سامانه نمی‌خواهد بگوید که کسی حق ندارد فعالیت اقتصادی و درآمد داشته باشد، اما این نکته وجود دارد که فعالیت اصولی و منطقی می‌تواند داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: امروزه در همه جای دنیا یکسری افراد وجود دارند که قدر جایگاه خود را نمی‌دانند؛ یعنی با حیف و میل کردن و سوء استفاده ازموقعیت در واقع به اموال بیت المال دستبرد می‌زنند و از آن محل دارایی‌های خود را توسعه می‌دهند؛ بالاخره امروزه خیلی از مسئولان کشور ما هم که با سلامت و صداقت در حال خدمت‌ رسانی هستند به یک شکلی بدنام شده اند؛ چرا که براساس اصل خطای کلیشه ای که می‌گویند چند مسئول  فلان اشتباه را انجام داده، در ذهن مردم این شائبه بوجود می‌آید که مسئولان همه دزد و خطاکار هستند؛ بنابراین این سامانه یک خط کشی را در بین افراد سالم و ناسالم قرار می دهد و از این پس مردم دیگر همه مسئولان را متخلف قلمداد نمی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet