هدر موبایل
1398/08/27 11:00:33
سرویس صحن
ملکی در جریان سوال از وزیر جهاد کشاورزی:

امکان اداره بنگاه‌های اقتصادی به صورت نیابتی وجود ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متأسفانه مجلس در خصوص حساب‌های شرکت‌های دولتی ورود نمی‌کند که باعث می‌شود شاهد اینگونه مشکلات باشیم.
امکان اداره بنگاه‌های اقتصادی به صورت نیابتی وجود ندارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متأسفانه مجلس در خصوص حساب‌های شرکت‌های دولتی ورود نمی‌کند که باعث می‌شود شاهد اینگونه مشکلات باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901105310174823.jpg امکان,اداره,بنگاه‌های,اقتصادی,به,صورت,نیابتی,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،ولی ملکی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 27 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال خود از وزیر جهاد کشاورزی گفت: متأسفانه قوای سه‌گانه بدون نظرخواهی از نمایندگان یک شبه قیمت بنزین را 300 درصد افزایش دادند و نمایندگان با تبعیت از رهبر انقلاب طرح‌های دوفوریتی و سه‌فوریتی خود را پس گرفتند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال من از وزیر جهاد کشاورزی در راستای سوء مدیریت است و در مورد تنها یک بنگاه نیست بلکه شامل فسادها و نحوه اداره بنگاه‌های اقتصادی می‌شود. به علت بی‌تدبیری شرایطی به وجود آمده که با سوء مدیریتی مدیران کشت و صنعت مغان این بنگاه زیان‌ده شده و با قیمت نازل واگذار گردیده است.

وی با اشاره به اینکه بنگاه‌های اقتصادی به مانند موجود زنده هستند و زمانی که زیان‌ده می‌شوند به ثمن بخس به فروش می‌رسند، ادامه داد: مگر می‌شود 10 سال یک بنگاه اقتصادی را به صورت نیابتی اداره کرد، زمانی سوال کردم فردی که در رأس مدیریت کشت و صنعت مغان قرار گرفته سیاسی است و این افراد سابقه اداره یک روز بنگاه اقتصادی را ندارد.

ملکی با تأکید بر اینکه کشت و صنعت مغان سرآمد بنگاه‌های اقتصادی ایران بود و امکان تأمین اغلب نیازهای غذایی کشور شامل محصولات کشاورزی و پروتئینی را داشت، عنوان کرد: عاملی غیر از سوء مدیریت باعث وضعیت کنونی بنگاه نیست، سایر صنایع که امروز واگذار می‌شوند دارای شرایط مشابه کشت و صنعت مغان هستند و از سوء مدیریت رنج می برند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از نظرات استاندار و نمایندگان استان در زمینه تعیین مدیران کشت و صنعت مغان استفاده نشده، گفت: چرا به قیمت کم و مدت طولانی کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی واگذار شد، اندک سود این بنگاه در زمینه زراعت بود که این بخش نیز یک سوم کشاورزان عادی محصول می‌داد.

ملکی با اشاره به اینکه آقای وزیر در خصوص فردی به نام پورپیغمبر موضوعاتی را مطرح کردند که یک روز سابقه کار در واحدهای تولیدی را ندارد، افزود: کشت و صنعت مغان دارای واحدهای متعددی است و بزرگترین واحدهای باغی و دامپروری را دارد و از نظر سطح زیر کشت بیشترین میزان در اختیار این مجموعه است.

وی ادامه داد: متأسفانه علیرغم موضوعات مطرح شده گفته می‌شود این کشت و صنعت سودده بوده در حالی که در زمینه دامپروری، صنایع و باغات زیان‌ده بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه متأسفانه مجلس در خصوص حساب‌های شرکت‌های دولتی ورود نمی‌کند که باعث می‌شود شاهد اینگونه مشکلات باشیم، تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی و نمایندگان مجلس باید به نحوه مدیریت شرکت‌های دولتی ورود کنند.

ملکی در پایان خاطر نشان کرد: پاسخ‌های وزیر در کمیسیون و صحن علنی مجلس قانع کننده نیست و این سیستم باید اصلاح شود، چه تضمینی وجود دارد که برای دیگر شرکت‌های دولتی نیز شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet