هدر موبایل
1398/08/27 14:20:47
سرویس فرهنگی
مونسان در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی در مجلس:

صنایع دستی روند رو به رشدی را طی می‌کند

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:صنایع دستی روند رو به رشدی را طی می‌کند.
صنایع دستی روند رو به رشدی را طی می‌کند وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:صنایع دستی روند رو به رشدی را طی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201911109629920890.jpg صنایع,دستی,روند,رو,به,رشدی,را,طی,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،؛ نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای دستی نیشابور ( سنگ فیروزه ) که در مجلس شورای اسلامی برگزار شده امروز (دوشنبه،27 آبان‌ماه ) توسط علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

بازدید علی اصغر مونسان از نمایشگاه صنایع و هنرهای دستی نیشابور

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از بازدید از نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: نیشابور شهر هنر و هنرمندان است و این نمایشگاه به خوبی برگزار شده است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: اعلام آمادگی کردیم که مکان‌های پررونق را به صورت رایگان برای برگزاری نمایشگاه در اختیار هنرمندان قرار دهیم تا فروش خوبی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه صنایع دستی روند رو به رشدی را طی می‌کند، گفت: در زمینه تولید و مارکت وضعیت خوبی داریم.

بیمه هنرمندان در حال پیگیری است

مونسان در مورد دغدغه های بیمه‌ای هنرمندان حاضر در این نمایشگاه گفت: بیمه هنرمندان در حال پیگیری است.

هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور و فیروزه در این نمایشگاه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: آثار هنری و بسیار ارزشمندی در این نمایشگاه ارائه شده و هنرمندان زحمات زیادی را صرف تولید آنها کردند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه قطعه‌ای از بوم گردی نیشابور به تصویر کشیده شده است، افزود: آثار ماحصل تلاش شبانه‌روزی هنرمندان شهری و روستایی است.

بازدید علی اصغر مونسان از نمایشگاه صنایع و هنرهای دستی نیشابور
بازدید علی اصغر مونسان از نمایشگاه صنایع و هنرهای دستی نیشابور

برای ارائه آثار هنرمندان نیاز به نمایشگاه‌های دائمی داریم

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه برای ارائه آثار هنرمندان نیاز به نمایشگاه های دائمی داریم، ادامه داد: در مجلس تعهدنامه ای بین کشورهای اوراسیا مطرح شد و به دنبال بازارهای بین المللی هستیم؛ با حمایت آقای مونسان، وزیر میراث فرهنگی می‌توان سهم‌مان را از بازارهای جهانی پس بگیریم و ایشان قول دادند مکان‌هایی را در پایتخت برای ارائه آثار هنرمندان حاضر در این نمایشگاه اختصاص دهند تا هنرمندان در شرایط فعلی اقتصادی بتوانند حاصل دسترنج خود را ببینند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet