هدر موبایل
1398/08/27 16:10:12
سرویس استان ها

مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان نائین بررسی شد

جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان نائین با حضور عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف نایین، خور و بیابانک و دکتر مهری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک صنعت و معدن برگزار شد.
مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان نائین بررسی شد جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان نائین با حضور عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف نایین، خور و بیابانک و دکتر مهری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک صنعت و معدن برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911109838430395.jpg مشکلات,واحدهای,تولیدی،,صنعتی,و,معدنی,شهرستان,نائین,بررسی,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با دعوت پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی از دکتر مهری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک صنعت و معدن کشور و با حضور ایشان، فرماندار شهرستان نائین، مدیر عامل بانک صنعت و معدن استان اصفهان، برخی از مدیران شهرستان های نائین، خور و بیابانک و مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی دو شهرستان جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی شهرستان های نائین، خور و بیابانک در فرمانداری شهرستان نائین برگزار گردید.

در این جلسه مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی، در زمینه دریافت تسهیلات برای طرح های توسعه ای صنایع و معادن و راه اندازی واحدهای در حال ساخت بررسی شد و مقرر شد واحدهای صنعتی و معدنی در حوزه سرمایه در گردش ، طرح های نیمه تمام، طرح های توسعه ای و طرح های اشتغال زا بتوانند از تسهیلات بانک مدکور برخوردار شوند.

بازدید عباسعلی پوربافرانی از صنایع شرق استان اصفهان

نماینده نائین، خور و بیابانک در بخشی ازاین جلسه با تبریک ولادت پیامبرگرامی اسلام (ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) ضمن تشکر از حضور دکتر مهری و همه حاضرین بخصوص سرمایه گذارانی که با وجود شرایط اقتصادی با سرمایه گذاری ایثار کرده اند با اشاره به اینکه شهرستان های نائین، خور و بیابانک دقیقا در مرکز کشور قرار دارد و راه مواصلاتی بسیار مهم تهران-بندرعباس و یک سوم کل مساحت استان اصفهان از ویژگیهای آن است دارای ظرفیت های بسیار فوق‌العاده ای است که کم استفاده شده است.

بازدید عباسعلی پوربافرانی از صنایع شرق استان اصفهان

 

وی افزود: فعال‌ترین بخش‌ اقتصادی کشور در حوزه معدن است و شاخص های مهم برای حوزه اقتصادی مواد اولیه ، سرمایه و بازار هست که با توجه به ظرفیت معادن دو شهرستان از جمله پتاس خور، معادن انارک و... مواد اولیه و بازار را داریم و مشکل اصلی بخش سرمایه است که از آقای دکتر مهری درخواست می شود با نگاه ویژه در ارائه تسهیلات اقدام نمایند.

بازدید عباسعلی پوربافرانی از صنایع شرق استان اصفهان

دکتر حسین مهری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن در جمع کارآفرینان و صنعتگران نائین، خور و بیابانک گفت: رهنمود مقام معظم رهبری که بخش معدن را جایگزین مناسبی برای بازار نفت توصیف کردند اهمیت این بخش را در اقتصاد کشورمان نشان می دهد. بخش معدن کشورمان از ظرفیت بالای توسعه ای برخوردار است و می تواند در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد، به همین خاطر این بانک حمایت از بخش یاد شده را یکی از مهم ترین برنامه های خود می داند.

بازدید عباسعلی پوربافرانی از صنایع شرق استان اصفهان
بازدید عباسعلی پوربافرانی از صنایع شرق استان اصفهان
بازدید عباسعلی پوربافرانی از صنایع شرق استان اصفهان

دکتر حسین مهری تکیه بر ظرفیت های داخلی را برای دستیابی به اقتصادی درون زا و توسعه ای پایدار ضروری توصیف کرده و اولویت بخشی به سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی در برنامه ششم توسعه را حاصل همین واقعیت دانست.

وی تصریح کرد: جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده محصولات معدنی از طریق فرایند صنعتی ایجاب می کند که بانک صنعت و معدن به عنوان تنها بانک توسعه ای – تخصصی بخش صنعت و معدن کشور در نقش تامین کننده مالی و مشاوری دلسوز در کنار صنعتگران و معدنکاران کشور حضوری فعال داشته است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به این که تاکنون با صادرات مواد معدنی درآمد مناسبی برای کشورمان صورت گرفته است افزود: توسعه صنایع تبدیلی می تواند میزان سود آوری بخش معدن کشورمان را به میزان زیادی افزایش بخشد.

دکتر حسین مهری استان اصفهان را یکی از غنی ترین استان های کشور از نظر تنوع معادن دانست که با داشتن معادن فلزی نظیر سنگ آهن ، سرب، روی و سنگ های تزیینی و ساختمانی از نظر جغرافیای اقتصادی کشور حائز اهمیت بسیار است.

وی با اشاره به سابقه چندهزارساله اکتشاف و استخراج معدنی در شهرستان نائین گفت: وجود معادن فلزات ارزشمند سرب و روی به این منطقه ویژگی خاصی بخشیده است.

شایان ذکر است پس از پایان این جلسه تعدادی از کارخانجات و صنایع نائین از جمله کاشی نائین، کاشی روماک، شرکت آرافن، پارس فولاد، توسعه و عمران، گلوله های سرامیکی فیروزه و خشکبار خاورمیانه مورد بازدید قرار گرفت./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet