هدر موبایل
1398/08/28 08:18:00
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از تبدیل بیماری چاقی به فاجعه ملی:

سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سازمان غذا و دارو گزارشات مطرح شده در رابطه با تخلفات کارخانجات دوغ و فرآورده های گوشتی را پیگیری کند تا از سوء‌استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.
سازمان غذا و دارو نظارت‌ها را بر مراکز تولید مواد غذایی افزایش دهد عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سازمان غذا و دارو گزارشات مطرح شده در رابطه با تخلفات کارخانجات دوغ و فرآورده های گوشتی را پیگیری کند تا از سوء‌استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104104411974.jpg سازمان,غذا,و,دارو,نظارت‌ها,را,بر,مراکز,تولید,مواد,غذایی,افزایش,دهد Icana

حیدر علی عابدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز نگرانی از شیوع بیماری چاقی در کشور، گفت: سیروز کبدی ( تنبلی کبد ) و دیابت نوع دو محصول بیماری چاقی است و چاقی می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کم‌تحرکی و تغذیه ناسالم را در بیماری چاقی موثر دانست و افزود: شکر، روغن و برنج سه عاملی هستند که در بروز این فاجعه ملی ( چاقی ) نقش دارند و متاسفانه دولت سال‌ها است به این سه ماده غذایی سوبسید و یارانه می‌دهد.

وی ادامه داد: در واقع دولت به جای اینکه سوبسید و یارانه را به توسعه ورزش اختصاص دهد و مردم را تشویق به ورزش کند بر روی مواد ناسالم و آسیب‌رسان به سلامت سوبسید می‌دهد بنابراین مردم به مصرف بیش از حد برنج، روغن و شکر تشویق می‌شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، یادآور شد: خروارها شیرینی با قیمت ارزان به راحتی در دسترس مردم قرار دارد زیرا شیرینی‌فروشی‌ها روغن و شکر سوبسید‌دار استفاده می‌کنند البته ممکن است وزارت صمت ادعا کند که به قنادی‌ها روغن و شکر آزاد می‌دهیم اما چون به این دو ماده غذایی سوبسید اختصاص داده می‌شود از این رو امکان ندارد بتواند از فروش ارزان روغن و شکر به شیرینی فروشی‌ها جلوگیری کند بنابراین می طلبد دولت در این مسائل تجدیدنظر کند.

دولت سوبسید شکر، روغن و برنج را حذف کند

عابدی افزود: انتظار می رود دولت سوبسید سه ماده غذایی مذکور را حذف کند و مبلغ حاصله را برای ورزش، لبنیات، سبزیجات و میوه‌ها هزینه کند تا از این طریق از رشد بی رویه چاقی در جامعه جلوگیری شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در بحث مواد غذایی مشکلات زیادی داریم و سازمان های نظارتی به ویژه سازمان غذا و دارو باید تلاش بیشتری داشته باشند زیرا بر اساس گزارش ها در دوغ و ماست مواد اضافی و ناسالم وجود دارد و همچنین مواد غذایی ناسالمی در سطح کشور توزیع می شود بنابراین نیاز داریم سازمان غذا و دارو تلاش‌های خود را در این رابطه افزایش دهد تا بتواند بر تمامی مراکز تولید غذایی به ویژه در بخش‌های فرآوری نظارت و کنترل مناسب را داشته باشد.

ضرورت نظارت مناسب غذا و دارو بر روی کارخانه های تولید دوغ و فرآورده های گوشتی

وی یادآور شد: سازمان غذا و دارو باید بر روی کارخانه‌های تولید دوغ و سوسیس و کالباس نظارت مناسبی داشته باشد و گزارشات مطرح شده در این رابطه را پیگیری و بررسی و از سوء‌استفاده‌های احتمالی جلوگیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet