هدر موبایل
1398/08/27 16:38:13
سرویس سیاسی
نایب رئیس مجلس:

نظر مقام معظم رهبری درباره گرانی بنزین فصل الخطاب است / لزوم پرهیز از افزایش قیمت کالاها و خدمات

نایب رئیس مجلس اظهارات رهبر انقلاب درباره گرانی بنزین فصل الخطاب دانست و گفت: افزایش قیمت‌ بنزین نباید به گرانی سایر خدمات و کالاها تسری پیدا کند.
نظر مقام معظم رهبری درباره گرانی بنزین فصل الخطاب است / لزوم پرهیز از افزایش قیمت کالاها و خدمات نایب رئیس مجلس اظهارات رهبر انقلاب درباره گرانی بنزین فصل الخطاب دانست و گفت: افزایش قیمت‌ بنزین نباید به گرانی سایر خدمات و کالاها تسری پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/47132.jpg نظر,مقام,معظم,رهبری,درباره,گرانی,بنزین,فصل,الخطاب,است,/,لزوم,پرهیز,از,افزایش,قیمت,کالاها,و,خدمات Icana

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح بیانات روز گذشته مقام رهبری در ارتباط با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره افزایش قیمت سوخت، گفت: موضوعی مبنی بر اصلاح تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا در ارتباط با افزایش قیمت بنزین در مجلس مطرح نیست، نظر مقام معظم رهبری در ارتباط با این تصمیم فصل الخطاب است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه نمایندگان مجلس و سایر مسئولان نیز از روز گذشته به صورت یکپارچه از دولت حمایت کردند، هرچند شاکله مجلس با تصمیم دولت برای افزایش قیمت بنزین مخالف بود و نمایندگان در جریان این تصمیم نبودند.

وی با بیان اینکه هیات رئیسه مجلس از تصمیم افزایش قیمت بنزین مطلع نبود، افزود: حضور روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه در نشست شورای هماهنگی اقتصادی قوا به معنای مطلع بودن مجلس نیست، نماینده دولت می‌توانست مجلس را در جریان موضوع با تقاضای برگزاری نشست علنی یا غیر علنی قرار دهد اما رهبر معظم انقلاب مسئله مهم‌تری در کشور را موردنظر قرار دادند بنابراین فرمایشات ایشان فصل الخطاب همه نظرات مطرح است. همه مسئولان باید نظرات خود را کنار بگذارند و به خاطر وحدت داخلی کمک کنند با افزایش قیمت بنزین فشار اقتصادی به مردم نیاید.

افزایش قیمت‌ بنزین نباید به گرانی سایر خدمات و کالاها تسری پیدا کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش قیمت بنزین با افزایش قیمت بسیاری از کالاها در بازار همیشه همراه بوده که ارتباطی با بنزین نداشته است لذا همه همت کشور باید یکپارچه شود تا افزایش قیمت‌ها حاصل نشود. سازوکار آن هم در اختیار دولت است زیرا بازرسان وزارت صنعت موظف به نظارت بر بازار تعریف شدند، بازوی اجرای آن هم از نظر حقوقی تعزیرات حکومتی است.

مصری معتقد است: افرادی که خدمات عمومی به مردم می‌دهند، بنزین را به قیمت سابق دریافت می‌کنند بنابراین قیمت سایر کالاها را نباید به بهانه گران شدن قیمت بنزین افزایش یابد. گازوئیل هم که گران نشده بنابراین افزایش قیمت نباید به سایر خدمات و کالاها تسری پیدا کند.

مصری گفت: ریالی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین برای جبران کسر بودجه دولت در نظر گرفته نشده است، بنابر اعلام نظر رئیس‌جمور از این منابع سهمی برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته شده است، کسانی که حساب اطلاعاتی منسجم دارند مانند کمیته امداد امام، بهزیستی، بازنشستگان با حقوق کمتر از سه میلیون تومان و رزمندگان معسر در اولویت قرار می‌گیرند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه میادین میوه و تره بار اجازه افزایش قیمت ندارند، گفت: این گروه از افراد نیز اجازه افزایش قیمت نسبت به روزهای قبل ندارند. دامداران نیز حق افزایش قیمت گوشت را ندارند./

فاطمه رضایی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet