هدر موبایل
1398/08/27 20:49:26
سرویس فرهنگی
حاجی میرزایی

اختصاص ماهانه ۱۲۰ لیتر بنزین به سرویس مدارس/ توافق با وزارت نیرو برای جلوگیری از قطع آب و برق مدارس

وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۱۲۰ لیتر بنزین به صورت ماهانه به سرویس مدارس خبر داد.
اختصاص ماهانه ۱۲۰ لیتر بنزین به سرویس مدارس/ توافق با وزارت نیرو برای جلوگیری از قطع آب و برق مدارس وزیر آموزش و پرورش از اختصاص 120 لیتر بنزین به صورت ماهانه به سرویس مدارس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910100761768205.jpg اختصاص,ماهانه,۱۲۰,لیتر,بنزین,به,سرویس,مدارس/,توافق,با,وزارت,نیرو,برای,جلوگیری,از,قطع,آب,و,برق,مدارس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوه تامین سوخت سرویس‌های مدارس، اظهار کرد: موضوع سوخت سرویس‌های مدارس در جلسه ستاد سوخت مورد بررسی قرار گرفته و درباره آن تصمیم‌گیری شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: سامانه‌ای تحت عنوان سپند وجود دارد که همه مدارس می‌توانند ایاب و ذهاب سرویس‌های خود را در آن ثبت کنند و متناسب با پیمایش سرویس‌هایشان معادل ۱۲۰ لیتر به صورت ماهانه برای خودرو‌های تک‌سوز بنزین دریافت کنند و لازم به ذکر است که این میزان سوخت به کارت آنها واریز خواهد شد.

حاجی میرزایی ادامه داد: تشریفات ثبت و بررسی ممکن است کمی زمانبر باشد، اما اعمال این سهمیه از ۲۴ آبان ماه قابل اجرا خواهد بود.

 وی با اشاره به سیستم‌های نامناسب گرمایشی برخی از مدارس، گفت: در طی سال گذشته تلاش کردیم که در مدارسی که وضعیت گرمایشی استانداردی ندارند نوسازی انجام دهیم و همچنین مدارسی را که دسترسی به گاز داشته‌اند نیز ایمن‌سازی کرده‌ایم و این امر تا شروع فصل سرما ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای ایمن‌سازی مدارس نیز تدابیری اندیشیده شده است تا از انرژی‌های تابشی استفاده شود، تصریح کرد: این واقعیت وجود دارد که ظرفیت ما برای پاسخگویی به این نیاز کم است که تلاش می‌کنیم که مدارس با مشکل جدی مواجه نشوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موضوع سرانه مدارس تصریح کرد: سرانه مدارس مطالبه ما است و بعد از پرداخت حقوق این ماه از طریق سازمان آموزش و پرورش مبلغی را تخصیص خواهیم داد تا بخشی از این سرانه تامین شود.

او در پاسخ به سوالی درباره قطعی آب و برق برخی مدارس گفت: طبق قانون تامین آب و برق مدارس رایگان است و نیازی به صرف هزینه ندارد، اما اگر مدرسه‌ای مصرف متعارف داشته باشد با وزارت نیرو توافق کرده‌ایم تا قطعی صورت نگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet