هدر موبایل
1398/08/28 09:34:11
سرویس اجتماعی
آذری جهرمی در گفتگو با خانه ملت:

میزان امواج الکترومغناطیسی در کشور پایین‌تر از حد مجاز و کاملا بی خطر است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه امکان مشاهده نتایج شدت امواج الکترومغناطیسی در برخی از استان‌ها، فراهم شده است، گفت: میزان تشعشع الکترومغناطیسی در تمامی نقاط کشور پایین تر از حد مجاز و استاندارد است.
میزان امواج الکترومغناطیسی در کشور پایین‌تر از حد مجاز و کاملا بی خطر است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه امکان مشاهده نتایج شدت امواج الکترومغناطیسی در برخی از استان‌ها، فراهم شده است، گفت: میزان تشعشع الکترومغناطیسی در تمامی نقاط کشور پایین تر از حد مجاز و استاندارد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708107215004094.jpg میزان,امواج,الکترومغناطیسی,در,کشور,پایین‌تر,از,حد,مجاز,و,کاملا,بی,خطر,است Icana

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری خانه ملت  در رابطه با تاثیر پارازیت و امواج بر سلامت انسان‌ها، گفت: جلسه‌ای در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص آثار تششعات رادیویی بر روی سلامت افراد با حضور دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد و یافته‌های مختلفی در این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقرر شد کارگروهی برای بررسی بیشتر این موضوع تشکیل شود.  

نصب سامانه‌های اندازه‌گیری تشعشعات در تهران و شیراز

وی، با بیان اینکه، هیچ نگرانی در خصوص آسیب رسان بودن پارازیت‌ها وجود ندارد، افزود: اثر تجمعی امواج الکترومغناطیسی موجود در اطراف انسان‌ها، مانند فرستنده‌های تلویزیون و ایستگاه‌های ارسال امواج تلفن بر  سلامتی مردم تاثیر‌گذار است، در حقیقت سیگنال و آنتی سیگنال هر دو اثر تجمعی بر بدن انسان دارد که وزارت ارتباطات در این خصوص ایجاد شفافیت کرده است و سامانه‌های ثابت اندازه‌گیری شدت میدان امواج الکترومغناطیسی و مشاهده نتایج آن به صورت بر خط را در استان تهران و شیراز راه اندازی کردیم. 

وزیر کابینه دوازدهم ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان گزارشی ارائه کردیم که در سایت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز منتشر شده و برای عموم مردم در دسترس است. میزان اثر تجمعی امواج الکترومغناطیسی در تمام نقاط کشور اعدادی بسیار پایین‌تر از حد استاندارد است. میزان تشعشع الکترومغناطیسی سایر استان‌هایی که فاقد تجهیزات هستند نیز به صورت دوره‌ای و هر سه ماه یکبار اندازگیری شده و در اختیار استانداران قرار می‌گیرد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet