هدر موبایل
1398/08/28 10:58:09
سرویس فرهنگی
میرزاده دستورکار نشست فراکسیون فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش را تشریح کرد:

تأمین نیروی انسانی و اجرای نظام رتبه بندی، دغدغه اصلی فراکسیون فرهنگیان

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به نشست اعضای فراکسیون با وزیر آموزش و پرورش، گفت: در این نشست نگرانی نمایندگان در بخش‌های مختلف به ویژه نسبت به تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش در سراسر کشور مطرح شد.
تأمین نیروی انسانی و اجرای نظام رتبه بندی، دغدغه اصلی فراکسیون فرهنگیان سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به نشست اعضای فراکسیون با وزیر آموزش و پرورش، گفت: در این نشست نگرانی نمایندگان در بخش‌های مختلف به ویژه نسبت به تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش در سراسر کشور مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905107106008313.jpg تأمین,نیروی,انسانی,و,اجرای,نظام,رتبه,بندی،,دغدغه,اصلی,فراکسیون,فرهنگیان Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست شب گذشته(دوشنبه 27 آبان) فراکسیون فرهنگیان مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان این وزارتخانه، اظهار کرد: در این جلسه نگرانی‌ نمایندگان نسبت به تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش در سراسر کشور، مطرح و راهکارهای آموزش و پرورش برای مواجهه با کمبود معلم و پرسنل اداری آموزش و پرورش بررسی شد.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان در این نشست بر ضرورت جذب نیروهای بومی تأکید داشتند، افزود: یکی از موضوعاتی که در این نشست مطرح شد، ضرورت تشکیل کمیسیون تخصصی آموزش و پرورش به منظور رسیدگی به  حجم مسائل و مشکلات وسیع آموزش و پرورش در مجلس بود.

وی، ایجاد نظام صنفی برای معلمان، برگزاری دوره حقوقی برای مدیران آموزش و پرورش، پرداخت مطالبات فرهنگیان، نگرانی از سیاسی شدن آموزش و پرورش، اعمال مدرک فرهنگیان، سهم بودجه آموزش و پرورش از تولید ناخالص ملی و عدم توجه به آموزش و پرورش در دولت را از جمله مباحثی برشمرد که از جانب اعضای فراکسیون فرهنگیان در این نشست مطرح شد.

 میرزاده تصریح کرد: در خصوص موضوع رتبه بندی نیز در حال حاضر دو نظر وجود دارد نخست اینکه دولت باید لایحه‌ای در این خصوص به مجلس ارائه دهد و دوم اینکه با توجه به قید بودجه سال 98 برای اجرای نظام رتبه بندی، دیگر نیازی به ارائه لایحه در این خصوص به مجلس نیست که مقرر شد پس از تصمیم‌گیری حقوقی در این باره، رتبه بندی معلمان نیز اجرایی شود.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و نهضتی را مسئله‌ دیگری برشمرد که مد نظر نمایندگان مجلس است و یادآور شد: نمایندگان خواستار به کارگیری و استخدام این نیروها و استفاده از ظرفیت آنان شدند.

به گزارش خانه ملت در این نشست، حمیدرضا حاجی بابایی، روح‌اله بابایی صالح، منوچهر جمالی سوسفی، سعید باستانی، سلام امینی، علی اسدی کرم، محمد خدابخشی، محمد بیرانوندی، ولی ملکی، حسینعلی شهریاری، سیدحمایت میرزاده از اعضای فراکسیون فرهنگیان مجلس حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet