هدر موبایل
1398/08/28 11:17:39
سرویس فرهنگی
میرزاده با تأکید بر اینکه سهمیه‌بندی بنزین در اجرای نظام رتبه بندی بی‌تأثیر است:

افزایش 200 تا 600 هزار تومانی حقوق معلمان بر اساس نظام رتبه بندی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از افزایش ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومانی حقوق معلمان بر اساس نظام رتبه بندی فرهنگیان خبر داد و گفت: به احتمال فراوان، رتبه بندی فرهنگیان فردا در دستور کار هیأت دولت قرار دارد.
افزایش 200 تا 600 هزار تومانی حقوق معلمان بر اساس نظام رتبه بندی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از افزایش 200 تا 600 هزارتومانی حقوق معلمان بر اساس نظام رتبه بندی فرهنگیان خبر داد و گفت: به احتمال فراوان، رتبه بندی فرهنگیان فردا در دستور کار هیأت دولت قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105584552947.jpg افزایش,200,تا,600,هزار,تومانی,حقوق,معلمان,بر,اساس,نظام,رتبه,بندی Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره زمان اجرای نظام رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: بر اساس اظهارات وزیر آموزش و پرورش در نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و فراکسیون فرهنگیان، نظام رتبه بندی به زودی اجرایی خواهد شد.

نظام رتبه بندی معلمان فردا در دستور کار دولت است

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسیده است، ادامه داد: تلاش وزیر آموزش و پرورش این است که در نشست روز چهارشنبه ۲۸ آبان نظام رتبه بندی در صحن دولت مطرح و به تصویب اعضای هیأت دولت برسد.

سهمیه بندی تأثیری در نحوه و زمان اجرای رتبه بندی معلمان ندارد

وی تصریح کرد: سهمیه بندی بنزین هیچ تأثیری در زمان و نحوه اجرای نظام رتبه بندی معلمان ندارد و بودجه این مهم در قانون بودجه سال 98 به صورت مجزا پیش بینی شده است و معلمان نباید نگرانی در این خصوص داشته باشند.

جزئیات تازه از نظام رتبه بندی معلمان

میرزاده درباره جزئیات نظام رتبه بندی معلمان، توضیح داد: موارد قطعی در خصوص اجرای نظام رتبه بندی، قرارگیری فرهنگیان در 5 رتبه است که تا کنون در این خصوص تصمیم‌‎گیری شده، همچنین اجرای آن از اول مهرماه یکی دیگر از موارد قطعی است. ضمن اینکه مقرر شده از 200 هزار تومان تا 600 هزار تومان بر حقوق معلمان بر اساس رتبه معلمان افزوده شود.

آیا برای اجرای نظام رتبه بندی نیاز به ارائه لایحه به مجلس است؟

وی ادامه داد: البته در خصوص اجرای نظام رتبه بندی دو نظریه وجود دارد نخست برخی از نمایندگان و کارشناسان معتقدند با توجه به قید برنامه ششم توسعه نظام رتبه بندی باید به صورت لایحه به مجلس ارائه و پس از تصویب در صحن اجرایی شود ولی دومین نظریه این است که با توجه به اینکه رتبه بندی در قانون بودجه سنواتی سال 98 قید شده است، دولت مجوز اجرای آن را دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص مزیت و معایب ارائه لایحه نظام رتبه بندی به مجلس، گفت: چنانچه دولت بخواهد لایحه‎‌ای در این خصوص به مجلس ارائه کند، زمان اجرای نظام رتبه بندی معلمان به تأخیر می‌‎افتد ولی در عین حال قانون شدن نظام رتبه بندی اعمال نظارت بر آن را تقویت خواهد کرد./

پایان پیام

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet