هدر موبایل
1398/08/28 15:56:51
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

سهم‌خواهی جریانات سیاسی در افغانستان سبب عدم اعلام نتایج انتخابات شده است

نماینده مردم خمینی شهر معتقد است که سهم‌خواهی جریانات سیاسی مختلف در افغانستان سبب شده تا نتایج انتخابات در این کشور زمان‌بر شود.
سهم‌خواهی جریانات سیاسی در افغانستان سبب عدم اعلام نتایج انتخابات شده است نماینده مردم خمینی شهر معتقد است که سهم‌خواهی جریانات سیاسی مختلف در افغانستان سبب شده تا نتایج انتخابات در این کشور زمان‌بر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg سهم‌خواهی,جریانات,سیاسی,در,افغانستان,سبب,عدم,اعلام,نتایج,انتخابات,شده,است Icana

محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به دلایل عدم اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اشاره کرد و گفت: جریان‌های مختلف سیاسی افغانستان از جمله طالبان که تقریبا یک دست برتری را در معادلات سیاسی این کشور دارد و البته ایالات‌های مهمی راهم دربرگرفته؛ نقش مهمی را در انتخابات ایفا می‌کند.

 وی در ادامه افزود: جریان‌های سیاسی دیگر در افغانستان از جمله جریان حکمتیار و عبدالله عبدالله هم سهم خواهی خود را برای انتخابات دارند و ناگفته نماند که رئیس جمهور فعلی افغانستان هم که حالا می‌گویند پیروز شده است، سهم جداگانه می‌خواهد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار کرد: بنابراین اشرف غنی به دلیل جایگاه و منصب و همچنین ارتباطاتی که با آمریکا دارد هم یک عامل مهم و سرنوشت ساز است و از همه مهم‌تر حضور 6 هزار نفری داعش در افغانستان معادلات را بر هم زده است.

نماینده مردم خمینی شهر تصریح کرد: بنابراین با توجه به وجود این جریانات سیاسی هر نتیجه‌ای هم که برای انتخابات اعلام کنند؛ یک عده‌ از نتیجه‌ای که اعلام می‌شود راضی نخواهند شد، البته آمریکا هم کم میل نیست که افغانستان را به سه کشور با طوایف مختلف تجزیه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: معادلات انتخابات در افغانستان بسیار پیچیده است و معتقدم که این تاخیر در اعلام نتایج بخاطر وجود همین مسائل است؛ چرا که اگر امروز اعلام کنند اشرف غنی پیروز در انتخابات شد و یا اینکه اعلام شود که دیگران پیروز هستند، شاهد ناآرامی‌هایی در افغانستان خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet