هدر موبایل
1398/08/29 10:07:04
سرویس سیاسی
صادقی:

افراد نباید به بهانه پیگیری مطالبات، دست به تخریب اموال یا اعمال مسلحانه بزنند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: نباید به هیچ کسی اجازه داده شود که برای بیان خواسته‌ها و یا به بهانه پیگیری مطالباتش دست به تخریب اموال یا اعمال مسلحانه و خشونت‌آمیز بزند.
افراد نباید به بهانه پیگیری مطالبات، دست به تخریب اموال یا اعمال مسلحانه بزنند عضو فراکسیون امید مجلس گفت: نباید به هیچ کسی اجازه داده شود که برای بیان خواسته‌ها و یا به بهانه پیگیری مطالباتش دست به تخریب اموال یا اعمال مسلحانه و خشونت‌آمیز بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107253277066.jpg افراد,نباید,به,بهانه,پیگیری,مطالبات،,دست,به,تخریب,اموال,یا,اعمال,مسلحانه,بزنند Icana

محمود صادقی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اعتراضات و اغتشاشات این روزهای کشور در پی گرانی بنزین اشاره کرد و گفت: آتش زدن و تخریب اموال عمومی، خصوصی و ...  به هیچ وجه در قانون پذیرفته شده نیست؛ البته معتقدم که اگر ما در این 40سال اخیر به مردم رفتارهای مدنی را یاد داده بودیم، کار به این جا کشیده نمی شد.

نحوه بیان و اعلام تصمیم گرانی بنزین تحریک کننده و شوک آور بود

وی در ادامه افزود: نحوه بیان و اعلام تصمیم گرانی بنزین تحریک کننده و شوک آور بود و طبیعتا همانطور که رهبری فرمودند ممکن است جوانی هم از روی احساسات کاری کرده باشد، اما ناگفته نماند که پیرامون کشور ما ناامنی اکثر کشورها را فراگرفته و ما خوشبختانه این امنیت را دارا هستیم که واقعا یک نعمت است و وقتی که وجود ندارد، قدر آن مشخص می‌شود که در احادیث هم به امنیت و سلامت اهمیت زیادی داده شده و باید این امنیت پاسداری کنیم.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات اظهار کرد: بنابراین گاهی اوقات این امنیت را می‌خواهیم با پلیس به دست بیاوریم و گاهی وقت‌ها هم با رفتارهای مدنی، اما امنیت پایدار این است که مردم یک وابستگی به سیستم داشته باشند؛ یعنی اعتماد به مسئولان داشته باشند و خودشان هم حافظ نظم باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: مردم باید رفتارهای مدنی را آموزش دیده باشند و پلیس هم در جای خود کار کند، ما نمی‌گوییم که الان جلوی اغتشاشگران را نگیرند؛ باید هم جلوی آنها گرفته شود و نباید به هیچ کسی اجازه داده شود که برای بیان خواسته‌ها و یا به بهانه خواسته‌هایش دست به تخریب اموال یا اعمال مسلحانه و خشونت‌آمیز بزنند.

نقش جریانات وابسته  در ایجاد آشوب

صادقی تاکید کرد: گفته می‌شود این اتفاقاقاتی که افتاده سازماندهی شده اند و از نوع رفتارهایی که در بعضی مکان‌ها انجام می‌دهند حالت تصادفی ندارد که صرفا از روی احساسات و هیجانات باشد، ظاهرا با سازماندهی قبلی این اتفاقات رخ داده است، اما اینکه آن را به یک گروه و جریان خاص منصوب کنیم؛ قاعدتا باید اسناد و دلایلی در این رابطه ارائه شود و همه این‌ها براساس حدس و گمان است، اما ممکن است که دست بیگانگان در این اعتراضات دخیل باشد و کسانی وجود دارند که مترصد این فرصت طلبی‌ها هستند تا اینکه از هر بهانه ای سوءاستفاده کنند و البته بعید هم نیست که جریانات وابسته دخالت داشته باشند، اما من چون اطلاع دقیقی در این رابطه ندارم، نمی‌توانم با عناوین کلی صحبت کنم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet