هدر موبایل
1398/08/29 13:44:04
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس:

اقتصادمقاومتی راه حل مصون‌سازی اقتصاد کشور از آسیب تحریم ها است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: اگر در راستای اقتصاد مقاومتی به سمت تولیدات داخلی حرکت کنیم، آسیب پذیری اقتصاد هم کمتر می شود.
اقتصادمقاومتی راه حل مصون‌سازی اقتصاد کشور از آسیب تحریم ها است سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: اگر در راستای اقتصاد مقاومتی به سمت تولیدات داخلی حرکت کنیم، آسیب پذیری اقتصاد هم کمتر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100622340490.jpg اقتصادمقاومتی,راه,حل,مصون‌سازی,اقتصاد,کشور,از,آسیب,تحریم,ها,است Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، گفت: در اینکه در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم شکی نیست، این جنگ هم چندین سال است که کم وبیش ادامه دارد اما ابعادش گسترده تر شده است.

آمریکا از تمام ابزارهایش برای جنگ اقتصادی استفاده می کند

ابراهیمی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره مصون‌سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی، مطرح کرد: می توان گفت که آمریکا از تمام ابزارهایش برای این جنگ اقتصادی استفاده می کند، بخشی از کشورهای دیگر هم به لحاظ وابستگی و ارتباطی که با آمریکا دارند، این موضوع را تشدید می کنند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به حمایت از تصمیمات سران قوا، مطرح کرد: موضوع بر سر این است که در موضوع طرح مدیریت مصرف بنزین و موضوع جنگ اقتصادی دشمنان باید آمادگی داشته باشیم و نیاز به کارگروه های مختلفی داریم.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری بارها موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و به مسولان گوشزد کردند، با اقتصاد مقاومتی می توانیم در مقابل تحریم ها و مشکلات آسیب پذیر نباشیم و یا آسیب پذیری کمتری داشته باشیم.اگر ستاد اقتصاد مقاومتی خوب عمل کند و دستگاه ها و سایر قوا باهم هماهنگ باشند می توان گفت که موفق می شویم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید روابطمان را با دنیا با رعایت منافع ملی و عزت کشور برقرار کنیم، تصریح کرد: باتوجه به اینکه کشور دارای منابع سوخت فسیلی و منابع سرشار دیگر است و باید با دنیا تجارت کنیم؛ ولی با شرایط پیش آمده اقتصاد مقاومتی تنها نسخه و راه حل برون رفت از تنگناهای اقتصادی  و تحریم های ظالمانه است.

کاهش وابستگی به نفت میزان آسیب پذیری اقتصاد را کمتر می کند

این نماینده مردم درمجلس با تاکید براینکه درنظرگرفتن سازوکار اداری و تشکیلاتی چاره کار نیست، بلکه با آموزش به مردم و مسولان در جهت اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم و با آرامش موانع را از سر راه اقتصاد برداریم، خاطرنشان کرد: اینکه رهبری فرمودند در نظام بودجه ریزی باید اصلاح ساختار رخ بدهد و اقتصاد مقاومتی پیگیری شود، این موضوع نشان می دهد که همین که وابستگی به نفت را کاهش دهیم میزان آسیب پذیری را کمتر کرده ایم.

ابراهیمی با بیان اینکه رهبری تولیدکنندگان را فرماندهان و خط‌شکنان و صفوف مقدم عرصه‌ی حیاتی تولید داخلی، رونق اقتصادی عنوان کردند، ادامه داد: توجه به تولیدات داخلی هم مطرح می شود؛ مشخصا دراین جهت اول موضوع محصولات کشاورزی را بنده مطرح می کنم که بسیار مهم است و سایر تولیدات داخلی که می تواند در عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت بسیار موثر باشد؛ اگر در راستای اقتصاد مقاومتی به سمت تولیدات داخلی حرکت کنیم، آسیب پذیری اقتصاد هم کمتر می شود.

ابراهیمی ادامه داد: محوریت و مسولیت اصلی برعهده دستگاه های اجرایی است اما دستگاه های قضایی و مجلس باید همراهی کنند؛ چراکه در این شرایط باید اقدامات ویژه انجام شود و نیاز به پشتوانه های قانونی و قضایی هم وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به موضوع وابستگی به درآمدهای نفتی حتی در بودجه‌ جاری کشور،تاکید کرد: اگر اقتصاد مقاومتی را از سنوات قبل جدی می گرفتیم و ادامه می دادیم شاید نیاز به اجرای طرح هایی مانند مدیریت مصرف بنزین نبود و با انتکا به توان داخلیمی توان امیدوار بود که در مقابل شرایط ایجاد شده و همینطور جنگ اقتصادی استکبار مقاومت کرد و دوام آورد.

به گزارش خانه ملت؛ رهبر معظم انقلاب، در جمع تولیدکنندگان،کارآفرینان و فعالان اقتصادی، تصور پایان تحریمها در یکی دو سال آینده را خیال باطل خواندند و افزودند: با شناختی که از مسائل جبهه‌ی استکبار داریم، تحریم ها حالا حالاها وجود دارد، بنابراین برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریم ها و بودن یا نبودن فلان شخص یا اقدام فلان کشور بود.

ایشان افزودند: البته دور زدن تحریمها به عنوان یک تاکتیک خیلی خوب است، اما کار و راهبرد اساسی را باید بر مصون‌سازی کشور از آسیب تحریم ها متمرکز کرد./

خبرنگار: سلماز ابراهیم زاده

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet