شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/09 15:21:38
سرویس سیاسی
نعمتی:

کشورهای منطقه به واقعیت اقتدار جمهوری اسلامی پی ببرند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مردم منطقه می دانند که جمهوری اسلامی همواره درکنار مردم منطقه بوده و هیچگاه به حقوق آن ها تعدی نکرده است.
کشورهای منطقه به واقعیت اقتدار جمهوری اسلامی پی ببرند عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مردم منطقه می دانند که جمهوری اسلامی همواره درکنار مردم منطقه بوده و هیچگاه به حقوق آن ها تعدی نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903103129926944.jpg کشورهای,منطقه,به,واقعیت,اقتدار,جمهوری,اسلامی,پی,ببرند Icana

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به اهمیت حضور فعال و موثر جمهوری اسلامی در اجلاس های منطقه ای، گفت: یکی از سیاست های جمهوری اسلامی، ارتباط موثر با کشورهای همسایه و حفظ همسایگی و برادری  آمد و شد بین کشورها است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با تاکید برلزوم حفظ دوستی با کشورهای همسایه مطرح کرد: دستگاه دیپلماسی ما با کشورهای منطقه ارتباط مفید و مناسبی دارد و آنها نیز باید از ظرفیت جمهوری اسلامی و حسن همجواری با ایران استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تمدن‌های آسیایی از رهگذر جاده ابریشم دارای اشتراکات زیادی هستند، ادامه داد: جاده ابریشم صرفاً مسیری برای دادوستدهای اقتصادی نبوده بلکه مراودات سیاسی هم ایجاد کرده است؛ تفکرات، پوشش،گویش و فرهنگ کشورهای مسیر جاده ابریشم به مدد این مسیر تاریخی به یکدیگر منتقل شده‌اند.

نعمتی در ادامه افزود: کشورهای منطقه بایستی که به واقعیت اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه پی ببرند؛ چراکه جمهوری اسلامی همواره به عنوان کشوری مقتدر و حامی منطقه دست برادری به سمت کشورهای همسایه داده است.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی ضمن اینکه می بینیم که در منطقه اروپا خیلی به توفیقاتی نرسیدیم این موضوع یا به علت تمامیت خواهی اروپایی ها است و یا اینکه آنها دنباله رو سیاست های آمریکایی ها هستندو من فکر می کنم ارتباط منطقه ای می تواند کمک کند هم به ما و هم به همسایگان ما که از پتانسیل های کشورمان در منطقه بهره مند شوند همچنین ارتباط موثر جمهوری اسلامی هم با همسایگان می تواند به کشور در بسیاری از مواقع  و برهه ها برای ارتقای تراز سیاسی کشور و هم برای بالابردن سطح مبادلات اقتصادی و تجاری کمک کند.

وی با اشاره رفت و آمدها و حضور  مسولان سطح بالای کشور در همایش و اجلاس های منطقه ای، ادامه داد: حضور موثر رئیس جمهوری و وزیر امورخارجه و سایر عالی رتبه کشورمان در اجلاس های منطقه ای موج ایران هراسی که کشورهای استکباری و دشمنان علیه کشورمان در دنیا به راه انداخته اند، در دید مردم دنیا از بین می برد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع "ایران هراسی" کار سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است و آنها همیشه به دنبال این موضوع هستند، البته مردم منطقه می دانند که جمهوری اسلامی همواره کمک رسان بوده و همیشه درکنار مردم منطقه بوده و هیچگاه به حقوق آن ها تعدی و تجاوز نکرده است.کشورهایی که به مرزهای کشورها تجاوز کرده اند، امروز مورد حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و دیگر همپیمانانشان هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet