ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/09/09 15:23:13
سرویس سیاسی
محمدتقی رهبر:

مسائل عراق بازتاب سرخوردگی های آمریکا در منطقه است

نماینده ادوار مجلس گفت: ناآرامی ها و اغتشاشات عراق نتیجه و بازتاب شکست های آمریکا در منطقه بوده و مردم شریف عراق باید هوشیار باشند.
مسائل عراق بازتاب سرخوردگی های آمریکا در منطقه است نماینده ادوار مجلس گفت: ناآرامی ها و اغتشاشات عراق نتیجه و بازتاب شکست های آمریکا در منطقه بوده و مردم شریف عراق باید هوشیار باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601101576707750.jpg مسائل,عراق,بازتاب,سرخوردگی,های,آمریکا,در,منطقه,است Icana

محمدتقی رهبر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ناآرامی های کشور عراق و دخالت بیگانگان در آشوبها، گفت: کشورما رابطه خوبی با عراق داشته و چیز پنهانی نداریم، در زمان حمله داعش به این کشور ، ایران به درخواست دولت مرکزی به آنجا رفت و اولین کشوری بودیم که به عنوان کشور دوست،همسایه و مسلمان  به آنها کمک نظامی و مستشاری کرد.

نماینده ادوار مجلس افزود: جوانان ما در عراق از مردم عراق حمایت می کنند ، مردمی که همه شیعه نیستند؛ جوانان ما از مردم سوریه حمایت می‌کنند، در مقابل خونخواری مثل داعش که سگ زنجیری اسرائیل و آمریکا است که به جان مردم افتاده و آنها را سرکوب می کند، جوانان ما از همه مسلمانان حمایت می کنند.

بیشتر بخوانید:

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اهمیت اتحاد مسلمانان در جهان، مطرح کرد: هفته وحدت در نظام اسلامی ما توسط حضرت امام خمینی (ره)  مطرح شد، حرکت مردم و جوانان ما همیشه نشان داده که حامی اسلام هستیم و در عمل نشان دادیم و نه در شعار که حامی مسلمانان بوده و حتی در سوریه شهید های بسیاری دادیم.

محمدتقی رهبر با بیان اینکه شکاف های بین شیعه وسنی باید میان مسلمانان برطرف شود و همدلی ایجاد شود،تاکید کرد: مسلمانان اجلاس‌ها و نشست‌های با هم داشتند در ایران و خارج از کشور؛ این حرکت برای وحدت شیعه و سنی یک حرکت مفید است، چرا که دشمنان ما از آغاز از جنگ قبیله ای و جنگ عقیدتی سود می بردند ،لذا انقلاب اسلامی بسوی وحدت گام های مهمی را برداشته است.

وی با بیان اینکه مسائل عراق و لبنان بازتاب سرخوردگی های آمریکا در منطقه است، مطرح کرد: مردم شریف عراق باید متوجه نقشه‌های خائنانه دشمنان باشند و بدانند که دشمن برای متلاشی کردن عراق اقدام می‌کند.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: همانطور که می بینید آمریکا، سوریه را از دست داده ، عراق را از دست داده و با هزینه های میلیاردی در عراق کاری از پیش نبرده اند و جوانان ایران، انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران به میدان آمده و اقتدار منطقه را در دست گرفته اند، ایرانی ها نباید خودشان را دست کم بگیرند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دخالت مستقیم آمریکا در امور داخلی عراق، خاطرنشان کرد: آمریکا مزدوران خود را تشویق می کند و هزینه می کند که علیه ایران شعار دهند و این نشان می دهد آمریکا بارها معاهدات بین المللی را زیرپا گذاشته است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی را نباید دست کم بگیریم، ادامه داد: الان آمریکا را شکست داده ایم ؛ در اوضاع و احوال جهان، عراق را دیدند و پیاده روی اربعین را دیدند که دنیا را تکان می دهد، مقاومت را در لبنان و سوریه دیدند، مقاومت لبنانی ها را در مقابل اسرائیل دیدند؛ تیرو ترکش هایی که آنجا خوردند را  می‌خواهند با اختلافاتی که در عراق می اندازند جبران کنند و این بازتاب شکست های آنها است.با گفتگو و مصاحبه های فرماندهان یمنی اسرائیل به خودش می لرزد و آل سعود به دست و پا می افتد و این نشان دهنده این است که مقاومت نتیجه می دهد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران فاتح  و پیروز میدان است، تصریح کرد: حرکت‌های موریانه ها که فتنه ای را درست می کنند در لبنان و عراق و جاهای دیگر به جایی نمی‌رسد و علیه مسلمانان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.مردم عراق خواهان آرامش هستند و دست‌نشانده های بیگانگان هم باید مجازات شوند. دولت عراق هم پای خواسته‌های مردم بایستد و اعلام حضور کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet