هدر موبایل
1398/08/29 10:08:35
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون اصل 90 خبرداد

تشکیل کمیته ای ویژه برای رفع ایرادات پروژه "آیلند"

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از تشیکل کمیته ای برای رفع ایرادات پروژه آیلند در استان مرکزی خبر داد.
تشکیل کمیته ای ویژه برای رفع ایرادات پروژه "آیلند" سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از تشیکل کمیته ای برای رفع ایرادات پروژه آیلند در استان مرکزی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100829605967.jpg تشکیل,کمیته,ای,ویژه,برای,رفع,ایرادات,پروژه,"آیلند" Icana

بهرام پارسایی در خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون اصل 90 گفت: در جلسه روز سه شنبه موضوع پروژه آیلند که مرتبط با گردشگری و در استان مرکزی است، مورد بررسی قرار گرفت. عملیات اجرایی این پروژه 12 سال پیش شروع شد اما اکنون به دلیل ایراداتی نسبت به صدور مجوز و پروانه و تخلفاتی که در زمینه پیش فروش انجام شده، پرونده این پروژه در کمیسیون اصل 90 مطرح است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: پیش از این جلسات مقدماتی و بازدید میدانی از این پروژه توسط رئیس، اعضای کمیسیون و مشاوران انجام شده بود، به دنبال آن امروز با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات و سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، استاندار استان مرکزی ، دادگستری استان مرکزی، سرمایه گذار و مشاورین، نشست کمیسیون اصل 90 برگزار و این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به ایراداتی که به این پروژه وارد است، اظهار داشت: بر روی این پروژه چند مجوز موازی تحت عنوان منطقه ویژه اقتصادی، منطقه گردشگری و دهکده گردشگری گرفته شده است که دوستان قضایی معتقدند که باید تنها یک مجوز دریافت می شد، نه اینکه مجوزهای موازی برای اهداف و منافع احتمالی اخذ می شد.

پارسایی بیان داشت: از آنجایی که حجم سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه قابل توجه است، همچنین از تسهیلات دولتی استفاده نشده و این پروژه توان اشتغالزایی برای 29 هزار نفر را دارد، قرار شد ضمن اینکه خللی به ادامه کار پروژه وارد نشود، نسبت به رفع ایرادات آن اقدام شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه کمیته ای برای بررسی و رفع ایردات این پروژه تشکیل می شود، گفت: این کمیته ویژه با حضور وزارتخانه های مرتبط، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، سرمایه گذار  و نماینده ای از کمیسیون اصل 90 تشکیل می شود تا حداکثر ظرف مدت دو ماه راهکاری برای رفع ایرادات ارائه شود./

خبرنگار: مهدیه همت گشای فرد

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet