شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/08/30 11:37:00
سرویس اقتصادی
ابوترابی مطرح کرد

احتکار خانه‌های خالی توسط مالکان؛ دستگاه قضا به دنبال برخورد با محتکران مسکن

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه خالی نگه داشتن خانه توسط مالکان، احتکار مسکن محسوب می شود، گفت:دستگاه های نظارتی و قضایی همان طور که با محتکران کالاهای اساسی برخورد جدی و قانونی کرده اند، باید با مالکان متخلف نیز برخورد کنند.
احتکار خانه‌های خالی توسط مالکان؛ دستگاه قضا به دنبال برخورد با محتکران مسکن نماینده مجلس دهم با بیان اینکه خالی نگه داشتن خانه توسط مالکان، احتکار مسکن محسوب می شود، گفت:دستگاه های نظارتی و قضایی همان طور که با محتکران کالاهای اساسی برخورد جدی و قانونی کرده اند، باید با مالکان متخلف نیز برخورد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104219829541.jpg احتکار,خانه‌های,خالی,توسط,مالکان؛,دستگاه,قضا,به,دنبال,برخورد,با,محتکران,مسکن Icana

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از عدم ساماندهی خانه های خالی در کشور توسط وزارت راه و شهرسازی، گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1395، حدود 2 میلیون و 600 هزار خانه خالی در کشور وجود دارد که حدود 500 هزار واحد آن در پایتخت قرار دارد.

تولید انبوه مسکن

ساماندهی خانه‌های خالی بخشی از مشکلات کمبود مسکن کشور را حل خواهد کرد

با وجود تأکید نمایندگان مجلس، متأسفانه دولت و وزارت راه و شهرسازی هنوز اقدام موثر و عملی برای ساماندهی خانه های خالی صورت نداده اند، این در حالی است که با اجرای قانون و ساماندهی این حوزه، بخشی از مشکلات کمبود مسکن کشور حل خواهد شد

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود تأکید نمایندگان مجلس، متأسفانه دولت و وزارت راه و شهرسازی هنوز اقدام موثر و عملی برای ساماندهی خانه های خالی صورت نداده اند، این در حالی است که با اجرای قانون و ساماندهی این حوزه، بخشی از مشکلات کمبود مسکن کشور حل خواهد شد.

ضرورت ورود قوه قضائیه به پرونده خانه‌های خالی

وی با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان مجلس با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه گفت: در این جلسه نمایندگان بر ضرورت تدوین و اجرای قانون ساماندهی خانه های خالی تأکید کردند، همچنین از دستگاه قضا خواسته شد که به صورت جدی با محتکران مسکن مقابله کند، از این رو امیدواریم که این مسئله توسط قوه قضائیه رسیدگی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه خالی نگه داشتن خانه توسط مالکان، احتکار مسکن محسوب می شود، ادامه داد: دستگاه های نظارتی و قضایی همان طور که با محتکران کالاهای اساسی برخورد جدی و قانونی کرده اند، باید با مالکان متخلف نیز برخورد کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: قطعا با ساماندهی خانه های خالی، بخشی از نیاز بازار با تأمین مسکن رفع خواهد شد و این مسئله تأثیر مثبتی در ثبات و کاهش قیمت ها خواهد داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet