هدر موبایل
1398/08/29 11:16:05
سرویس سیاسی
/نمایندگان هم‌گام با رهبری در حمایت از تولیدکنندگان/

جاسمی: فعالیت بخش خصوصی و دولتی مکمل یکدیگر باشد، نه مزاحم

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است باید بدون انتظار از نتیجه برجام و برداشته شدن تحریم‌ها، اقتصاد داخلی را مصونیت ببخشیم تا آسیب کمتری ببیند.
جاسمی: فعالیت بخش خصوصی و دولتی مکمل یکدیگر باشد، نه مزاحم عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است باید بدون انتظار از نتیجه برجام و برداشته شدن تحریم‌ها، اقتصاد داخلی را مصونیت ببخشیم تا آسیب کمتری ببیند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100442969177.jpg جاسمی:,فعالیت,بخش,خصوصی,و,دولتی,مکمل,یکدیگر,باشد،,نه,مزاحم Icana

سید قاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری منابع عمومی ثروت باید به صورت عادلانه توزیع شود به این معنا که ممکن است در هر جامعه ای برخی افراد از برخی دیگر درآمد یا ثروت بیشتری داشته باشند اما درباره منابع عمومی، این توزیع ثروت باید یکسان صورت گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه دولتمردان نباید چشم به خارج از کشور داشته و به امید برچیده شدن تحریم‌ها باشند، عنوان کرد: نباید انتظار داشت که برجام نتیجه دهد و ما از قبال آن بتوانیم اقتصاد خود را تکان دهیم، بلکه خودمان به صورت خودجوش باید اقتصاد کشور را به گونه‌ای مصون سازی کنیم که فشارهای خارجی نتواند آن را مورد آسیب قرار دهد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید وابستگی به بودجه نفتی نیز برچیده شود، گفت: متأسفانه همچنان نظام بودجه ریزی کشورمان دچار ایراد است و اگرچه مقام معظم رهبری فرصتی 4 ماهه در ابتدای سال برای اصلاح این نظام داد اما همچنان ایراداتی در آن وجود دارد که باید مورد اصلاح قرار گیرد.

جاسمی در ادامه به یکی از آسیب های دولت اشاره و بیان کرد: طبق فرمایش رهبری تصمیم نگرفتن یکی از اشتباهات رایج در میان دولتمردان است و آنجایی که تصمیم گیری سخت بوده و مسئولیت زیادی را به همراه دارد، عموما ترجیح می دهند تصمیمی نگیرند تا اشتباهی صورت نگیرد و این در حالی است که تصمیم اشتباه بهتر از عدم تصمیم گیری و رها کردن موضوعات است.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت اصل 44 قانون اساسی خاطرنشان کرد: اصل 44 برای تقویت بخش خصوصی قانونی واجب و ضروری است که قانونی نیز برای تسهیل اجرای این اصل نوشته شد اما متأسفانه به درستی به آن عمل نشده است و در حالی که باید بخش دولتی و خصوصی برای حل مشکلات اقتصادی مکمل هم باشند بعضا مخل عملکرد یکدیگر هستند که این موضوع نیز نیاز به اصلاح دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet