هدر موبایل
1398/09/01 09:43:00
سرویس اقتصادی
کیانپور مطرح کرد

تداوم کاهش معاملات مسکن؛ رونق گرفتن بازار نیازمند مشوق‌های تسهیلاتی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کاهش معنادار خرید و فروش مسکن نشان دهنده تداوم رکود در بازار است که دولت باید با ارائه مشوق های قانونی و مالی راه را برای رونق گرفتن بازار، باز کند.
تداوم کاهش معاملات مسکن؛ رونق گرفتن بازار نیازمند مشوق‌های تسهیلاتی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کاهش معنادار خرید و فروش مسکن نشان دهنده تداوم رکود در بازار است که دولت باید با ارائه مشوق های قانونی و مالی راه را برای رونق گرفتن بازار، باز کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101706622010.jpg تداوم,کاهش,معاملات,مسکن؛,رونق,گرفتن,بازار,نیازمند,مشوق‌های,تسهیلاتی Icana

سرویس اقتصادی: بازار مسکن در هشت ماه اخیر وارد فضای رکودی شده، به طوری که بر اساس آمار بانک مرکزی، میزان معاملات مسکن تنها در شهری مانند تهران حدود  ۶۳.۷ درصد کاهش یافته است.

کاهش بیش از 60 درصدی معاملات نسبت به سال گذشته در حال رخ داده، که در مهرماه سال جاری تعداد معاملات مسکن در تهران به ۳۴۰۰ واحد رسیده و حتی نسبت به شهریور ماه ۲۲ درصد افزایش داشته است.

در این رابطه، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تداوم ریزش معاملات مسکن در سال جاری، گفت: وضعیت کنونی بازار مسکن نشان دهنده تداوم وجود رکود در بازار است، رکودی که عملا در بخش های مختلف بازار از جمله، خرید، فروش و ساخت و ساز اثر منفی گذاشته است.

مسکن بنگاه

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش بانک مرکزی، قیمت هر متر مربع ساختمان در مهر ماه نسبت به ماه گذشته حدود 4 دهم درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش قیمت ها در بازار مسکن بسیار بالاتر از قدرت خرید متقاضیان است

آمارهای ارائه شده نمایانگر این است که میزان افزایش قیمت ها در بازار مسکن بسیار بالاتر از قدرت خرید متقاضیان است، از این رو این مسئله بر تداوم وضعیت رکودی بازار دامن زده است

وی ادامه داد: آمارهای ارائه شده نمایانگر این است که میزان افزایش قیمت ها در بازار مسکن بسیار بالاتر از قدرت خرید متقاضیان است، از این رو این مسئله بر تداوم وضعیت رکودی بازار دامن زده است.

خروج بازار مسکن از رکود نیازمند تدوین سیاست های تشویقی/ میزان تسهیلات افزایش یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وضعیت بازار مسکن این مسئله را گوشزد می کند که در شرایط کنونی برای رونق آفرینی در بازار، باید سیاست های تشویقی صورت گیرد که ارائه تسهیلات ساخت، افزایش تسهیلات خرید و فروش و ارائه اراضی رایگان و نیمه رایگان بخشی از این سیاست های تشویقی محسوب می شود که با اجرای آن ها می توان شاهد رونق گرفتن بازار مسکن بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet