شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/01 10:37:37
سرویس فرهنگی
میرزاده:

مجلس به دنبال ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس برنامه هایی را در دستور کار دارد تا هماهنگی بین مراکز علمی و دستگاه های اجرایی ارتقا پیدا کند.
مجلس به دنبال ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی است سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس برنامه هایی را در دستور کار دارد تا هماهنگی بین مراکز علمی و دستگاه های اجرایی ارتقا پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105584552947.jpg مجلس,به,دنبال,ایجاد,هماهنگی,بین,دستگاه‌های,اجرایی,و,مراکز,علمی,است Icana

میرحمایت میرزاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی مبنی بر اینکه وظیفه نخبگان علمی و دانشگاهی کمک به حل مسائل اقتصادی و همکاری با بخش های تولیدی برای تبادل دانش و تجربه است، گفت: فرمایشات رهبرانقلاب برای همه مسئولان و دستگاه های اجرایی فصل الخطاب و راهگشاست.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود:  اگر ما به دنبال حل مشکلات داخلی کشورمان هستیم باید از ظرفیت علمی دانشگاه ها و نخبگان علمی خود به خوبی استفاده کنیم و همچنین باید از مراکز پژوهشی هم به خوبی بهره ببریم.

برای عبور از جنگ اقتصادی باید از راهکارهای بومی بهره ببریم

وی ادامه داد: وقت آن رسیده است که راهکارهای بومی، محلی و کاربردی با توجه به امکانات موجود را دنبال کنیم تا بتوانیم از این گذر سخت جنگ اقتصادی عبور کنیم که این مسئله شدنی است.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما در حوزه های مختلف نخبگان علمی و دانشگاهی بسیار زیادی داریم که باید از توانایی های آنان به ویژه برای حل مسائل و مشکلات اقتصادی کشور استفاده شود، افزود: امروز بسیاری از مشکلات ما در داخل کشور و با تکیه بر توانمندی های داخلی خودمان قابل حل است و با ظرفیت های خودمان می توانیم تولید انبوه داشته باشیم.

میرزاده تصریح کرد: البته نکته قابل توجه این است که برخی اوقات صاحب نظرانی که در حوزه های تخصصی و مراکز تولیدی فعال هستند، در مراکز پژوهشی هم حضور دارند که گاهی اوقات دیدگاه های آنان در این دو بخش حالت موازی کاری پیدا کرده و کاربردی نیست که باید این مسئله اصلاح شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از سوی دیگر مراکز دانشگاهی هم بیشتر به دنبال مبانی نظری و کارهای پژوهشی هستند، در حالی که بهتر است اقدامات کاربردی برای دستگاه های اجرایی داشته باشند.

وی تصریح کرد: قطعا مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون های تخصصی و مرکز پژوهش های مجلس برنامه هایی را در دستور کار خود قرار خواهند داد تا هماهنگی مطلوبی بین مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی با دستگاه های اجرایی وجود داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet