حلول ماه ربیع الاول
1388/07/27 16:24:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی:

تجدید نظر در سهمیه بندی بنزین اجتناب ناپذیر است

**عضو کمیسیون انرژی اظهار داشت: تجدید نظر در سهمیه بندی بنزین اجتناب ناپذیر است و کنترل سوخت برای خودروها الزامی است.

سیروس سازدار در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه تحریم بنزین از سوی آمریکا قابل اجرا نیست و این مساله فقط سیاسی‌است، گفت: ایران از هر کشوری که تمایل داشته باشد می‌تواند واردات بنزین داشته باشد و جلوگیری از واردات بنزین از نظر عملی امکان پذیر نیست.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید از مساله تحریم بنزین برای مدیریت سوخت در کشورمان استفاده نماییم اظهار داشت: مدیران باید با برنامه‌ریزی در توزیع بر این مساله کنترل داشته باشند.

این عضو کمیسیون انرژی افزود: با مدیریت صحیح در تولیدات پالایشگاه‌های کشور نیز می‌توان تا حدود قابل توجهی از واردات بنزین بی‌نیاز شویم.

سازدار در خصوص تولید بنزین ظرف 48 ساعت در کشورمان گفت: این صحبت قابل اجرا است اما اینکه چرا به آن عمل نمی‌شود، شاید به دلیل هزینه گزافی است که باید بابت آن پرداخته شود و مقرون به صرفه نیز نیست.

سازدار اظهار داشت: اساس مشکل در سوخت عدم مدیریت آن است و در صورتی که مدیریت سوخت به طور کامل انجام شود می‌توان همان گونه که در تولید گازوئیل به خودکفایی رسیدیم در تولید بنزین نیز به خودکفایی دست یابیم.

نماینده مرند در ادامه در خصوص ارائه لایحه متمم بنزین، مجلس نیز گفت:‌ دولت در شش ماهه اول سال واردات بنزین را بدون مجوز انجام داده است و در واقع تخلف نیز صورت پذیرفته است.

سازدار تصریح کرد: باید مشخص شود که متمم لایحه بودجه برای بنزین تنها برای 6 ماهه دوم سال است یا 6 ماهه اول که تخلف نیز صورت پذیرفته است را شامل خواهد شد؟

عضو کمیسیون انرژی افزود: دولت در زمان ارائه لایحه بودجه باید برنامه خود را توضیح دهد و منابع مالی و کشورهای وارد کننده را نیز مشخص نماید تا مجلس در مورد رای به متمم آن تصمیم گیری نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet