حلول ماه ربیع الاول
1388/07/27 17:40:00
سرویس بین الملل
جلالی خبر داد

حمایت ایران از غزه در اجلاس اتحادیه بین المجالس

**عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران مسئله غزه را به شکل برجسته در اتحادیه بین‌المجالس جهانی مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به ژنو، کاظم جلالی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: همان طور که مستحضرید پیشنهاد برای ماده اضطراری در مورد غزه در نشست قبلی این اتحادیه در آدیس‌آبابا مطرح شده بود اما در آن اجلاس این پیشنهاد پس گرفته شد چرا که برخی از کشورها با تردید به این موضوع نگاه می‌کردند.

رییس کمیته جنایات سازمان یافته اتحادیه بین‌المجالس جهانی با اشاره به مذاکرات و دیدارهای متعدد رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر حمایت پارلمان‌های عربی و اسلامی برای تصویب موضوع غزه با عنوان پیشنهاد اضطراری گفت: همین ایستادگی جمهوری اسلامی باعث شد تا برخی از کشورها از جمله عمان که یکی از مدافعان پیشنهاد غزه بود صبح امروز اعلام کرد که تصمیم به انصراف از طرح این پیشنهاد در قالب ماده اضطراری را دارد اما مذاکرات و ملاقات‌های لاریجانی توانست مثمرثمر واقع شود و موضوع غزه به عنوان یکی از موضوعات برجسته این نشست مطرح شود.

وی با اشاره به تصویب موضوع غزه در نشست اتحادیه بین‌المجالس اسلامی که صبح امروز صورت گرفت، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده آن است که مسئله غزه به صورت برجسته‌ای در اتحادیه بین‌المجالس جهانی نمود داشته است.

جلالی ابراز امیدواری کرد تا کمیته نگارش قطعنامه بتواند موضوع غزه را در یکی از مواد قطعنامه بگنجاند و هیات پارلمانی ایران بتواند در جلسات کمیته‌های جانبی اجلاس در ارتباط با جرایم سازمان یافته، حقوق بشر و کاهش فاصله کشورهای فقیر و غنی نقطه نظرات خود را مطرح کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet