هدر موبایل
1398/09/05 10:52:01
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون ماده 10 احزاب:

اصلاح بخش فعالیت احزاب در قانون انتخابات، مشمول دوره یازدهم مجلس نمی‌شود

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: تقویت فعالیت‌های حزبی در انتخابات ضروری است اما با وجود اصلاح قانون انتخابات مجلس، اصلاحات مشمول انتخابات دور یازدهم پیش رو نمی‌شود.
اصلاح بخش فعالیت احزاب در قانون انتخابات، مشمول دوره یازدهم مجلس نمی‌شود عضو کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: تقویت فعالیت‌های حزبی در انتخابات ضروری است اما با وجود اصلاح قانون انتخابات مجلس، اصلاحات مشمول انتخابات دور یازدهم پیش رو نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201910105673735259.jpg اصلاح,بخش,فعالیت,احزاب,در,قانون,انتخابات،,مشمول,دوره,یازدهم,مجلس,نمی‌شود Icana

محمد محمودی شاه‌نشین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نقش احزاب در فعالیت‌های انتخاباتی، گفت: اصلاحاتی در قانون انتخابات مجلس صورت گرفت که ورود احزاب برای ارایه لیست‌های انتخاباتی را تقویت می‌کند اما با توجه به ایراد شورای نگهبان به بخشی از قانون از جمله استانی شدن انتخابات، اصلاحات را نمی‌توان برای انتخابات دوره یازدهم مجلس لحاظ کرد هرچند شورای نگهبان به اصلاحات بخش احزاب ایرادی وارد نکرده است.

«نقش احزاب در دوره جدید انتخابات مجلس تفاوتی با قبل نکرده است»؛ این نکته مورد تاکید عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس است، هرچند در قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، احزاب دارای پروانه فعالیت در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران موظف به معرفی و حمایت از نامزدهای انتخاباتی در تمامی انتخابات هستند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی معتقد است: تقویت نظام حزبی موجب پاسخگویی نامزدهای منتخب مردم بعد از انتخابات می‌شود زیرا آن‌ها طبق اساسنامه حزب باید وعده بدهند و عملی کنند.

حزب؛ تشکیلات، مرام نامه و اساسنامه پایدار دارد و افراد حزبی پایبندی بیشتری به اصول خواهند داشت. هرچند به گفته محمودی شاه‌نشین «ما هنوز نظام حزبی قوی نداریم که در انتخابات حضور داشته باشند و این پایداری را تقویت کند.»

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: مرکز پژوهش‌های مجلس و شورای نگهبان مطالعات خوبی در زمینه تقویت فعالیت احزاب در انتخابات کردند اما هنوز به نتیجه نرسیده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet