خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/27 19:31:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس هیات اعزامی مالزی:

ایران و مالزی دارای مشترکات زیادی هستند

**علی لاریجانی در دیدار با رییس هیات اعزامی مالزی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و مالزی در مسائل منطقه ای و بین المللی دارای مشترکات زیادی هستند که نمونه آن را در مسئله حمایت از مردم مظلوم فلسطین می توان مشاهده کرد.

به گزارش خبرنگار اعزام خانه ملت به ژنو، رییس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که رایزنی ها بتواند در تقویت روابط کشورها از جمله روابط پارلمانی کمک موثری باشد.

 رییس هیات مالزیایی ضمن ابرازخرسندی از دیدار با لاریجانی اظهار داشت: مجلس سنا و مجلس نمایندگان مالزی در سالهای اخیر روابط خوبی با جمهوری اسلامی داشتند و امیدواریم این روابط در سازمان کشورهای اسلامی بهبود یابد.

رییس هیات مالزی به اجلاس بین المجالس جهانی با اشاره به مشترکات پارلمان مالزی و ایران، افزود: در پارلمان ما جدای از موضوع مذهب، همه اعضای پارلمان د موردغزه و حمایت از مردم فلسطین متحد هستند و در این زمینه چنانچه نیاز به حمایت باشد اهتمام خود را به کار می گیرند.

لاریجانی با ابراز خرسندی نسبت به این رویکرد مجالس مالزی نسبت به غزه و فلسطین، تصریح کرد: جنایات صورت گرفته در مورد مردم فلسطین موضوعی است که دل هر انسانی را به در می آورد و ما خوشحالیم از اینکه پارلمان مالزی نیز در این خصوص با ما اتفاق نظر دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: طرفین در این دیدار همچنین به تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات داخلی، سیاسی و اقتصادی داخلی پرداختند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet