هدر موبایل
1398/09/05 14:01:00
سرویس صحن
موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

سند مجلس به نام مردم است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با انتقاد از افزایش سه برابری قیمت بنزین از دولت خواست تا درباره افرادی که مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی ناشی از افزایش قیمت بنزین شده اند شفاف سازی کند.
سند مجلس به نام مردم است نماینده مردم فلاورجان در مجلس با انتقاد از افزایش سه برابری قیمت بنزین از دولت خواست تا درباره افرادی که مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی ناشی از افزایش قیمت بنزین شده اند شفاف سازی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201911106405970354.jpg سند,مجلس,به,نام,مردم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید ناصر موسوی لارگانی در نطق میان دستور در نشست علنی امروز (سه شنبه پنجم آذرماه) مجلس شورای اسلامی با تبریک سالروز تشکیل بسیج گفت: بسیج ستون محکم دفاعی کشور و خاستگاه آرمان های پابرهنگان در طول تاریخ است، بسیج نهادی مقدس است که با ابتکار حضرت امام (ره) و همزاد با انقلاب اسلامی متولد شد، بسیجی بلای جان استکبار جهانی است، کاش از ظرفیت این نهاد با پشتوانه مردمی در رفع مشکلات کشور به خصوص مسائل اقتصادی و بیکاری استفاده می شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ملت بیدار و بصیر ایران اسلامی بابت حمایت قاطع از رهبری، نظام اسلامی و کشور عزیرمان در مقابل اشرار، منافقان، مستکبران و سلطنت طلب ها در روزهای اخیر سپاسگزارم، خاضعانه سر تعظیم در مقابل مردمان انقلابی و ولایتمدار استان اصفهان به خصوص همشهریان با بصیرتم در شهرستان فلاورجان فرود می آورم. همچنین از مردم شهید پرور قهدیجان که علی رغم بی مهری مسئولان، بصیرت انقلابی خود را به وضوح نشان داده و توطئه دشمنان کینه توز اسلام و انقلاب را در نطفه خفته کردند قدردانی می کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس دهم ادامه داد: حضور مردم در تجمعات و راهپیمایی های اخیر نشان داد که علی رغم اعتراض جدی مردم به نحوه تصمیم گیری مسئولان اجرایی، پای نظام و رهبری ایستاده اند و در کنار این حضور انقلابی ملت نباید ضعف مفرط برخی از مسئولان در تصمیم گیری‌های اقتصادی و سیاسی و بی تدبیری و فرار از گفت وگوی مستقیم با ملت به حاشیه رانده شود.

وی خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه مردم دلار 4200 تومانی را به نام معاون اول تان می نویسند، ادامه داد: آقای روحانی فاجعه بنزین 3 هزار تومانی را به نام چه کسانی ثبت کنیم؟ مجلس چه زمانی موافق افزایش قیمت بود که این بار ما را هم به عنوان شریک بی تدبیری خود معرفی کردید؟ در حقیقت طرح افزایش بنزین طرحی بود که به نام مستضعفان بود اما کار ثروتمندان را شیرین تر کرد.

موسوی لارگانی افزود: آقایان دولتمرد چرا هرگاه عجز آمریکا و تحریم هایش در به زانو در آوردن این ملت قهرمان بیشتر شد شما شخصا دست به کار می شوید؟ آقایان چرا همزمان با دستگیری حسین فریدون، دانیال زاده و روح الله زم اقدامات فسادستیزانه آیت الله رئیسی را به حاشیه راندید؟ برخی سخنرانی های رئیس جمهور هنوز رنگ و بوی جنگ های انتخاباتی را می‌دهد.

وی خطاب به دولتمردان ادامه داد: با افرایش نرخ بنزین ته مانده زندگی مردم را آتش زدید، آقایان اگر نمی توانید به مردم کمک کنید لااقل دست‌تان را از جیب شان بیرون بیاورید؛ آقای رئیس جمهور از خودتان سوال کنید که چرا مردم به جای خوشخالی از دریافت یارانه بنزین از دست شما عصبانی هستند، چون سابقه روشنی در وفای به عهد ندارید.

موسوی لارگانی تاکید کرد: اگر رهبری عزیز و دوراندیش با جوانمردی به فریادتان نرسیده بود مشخص نبود این تصمیم گیری چه عاقبتی داشته باشد، این اقدامات نادرست باعث شده مردم اعتمادشان را به همه ما از دست بدهند، مردم در روستاها و شهرها به طور علنی به ما نمایندگان می گویند در قضیه بنزین دست شما و دولت در یک کاسه است، البته فی الواقع دست در یک کاسه بودن چیز بدی نیست ولی آنجای کار مشکل است که کاسه دولت کاسه ای نیست که مردم دوست داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولتی که بر عکس شعارش با بی تدبیری باعث ناامیدی مردم شده دیگر محبوب مردم نیست، گفت: دولتی که 6 سال عملکردش به نفع قشر محروم نبوده  حال چه شده که به فکر عدالت اجتماعی افتاده است؟ آقایان مسئول در مساله بنزین چه خوابی برای مردم مستضعف دیده اید؟ برای کمک به مردم نیازی به پرداخت یارانه بنزین نبود فقط می بایست به دوستان رانت خوار خودتان می‌گفتید که دست شان را از جیب مردم در بیاورند. حال که جیب مردم خالی شد توضیح دهید که 60 میلیون نفری که قرار بود یارانه بنزین به حساب شان واریز شود شامل چه گروه هایی هستند؟

وی ادامه داد: چرا بخشی از بیکاران، کارگران، کشاورزان، دامداران، بازنشستگان، کارمندان و اقشار مستضعف و متوسط جامعه شامل این 18 میلیون خانوار نشده اند؟ مردم به صداقت مسئولان شک دارند، از برخی مسئولان و وزرا به خصوص وزیر ضعیف صنعت، معدن و تجارت می خواهم  کمتر در تلویزیون ظاهر شوند و با آمار دروغ با اعصاب وروان مردم بازی نکنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از عملکرد مجلس گفت: مجلس به عنوان خانه ملت در جریان بنزین نشان داد که دیگر در راس امور نیست، چرا بعد از دو هفته از افزایش شدید هزینه زندگی موکلان مان رئیس جمهور را به مجلس فرا نخوانده ایم، به راستی بعضی ها مجلس را با شرکت سهامی اشتباه گرفته اند، آقایان و خانم ها این جا شرکت سهامی نیست، این جا خانه ملت است، سندش به نام مردم است، بی خود این سند را بین خود و حامیان زر و زورتان دست به دست نکنید.

وی ادامه داد: سند مجلس به نام مردم است. در پیشگاه خداوند سوگند می خورم که در طول سه دوره خدمتم هیچ رایی را به توصیه و سفارش حزب، گروه و شخص خاصی نداده ام و در تصمیم گیری ها تنها مردم ولایتمدار نظام و منافع شان مدنظرم بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از خدمات وزیر ورزش و جوانان و همچنین وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: از اقدامات ارزشمند  وزیر ورزش و جوانان در بسط ورزش همگانی و توسعه متوازن فضاهای ورزشی در مناطق مختلف کشور سپاسگزاری می‌کنم؛ اقداماتی که به راستی انقلابی در عرصه ورزش در نقاط محروم بود و شایسته تقدیر است البته از ایشان انتظار می رود تا نگاه یکسان به باشگاه های شهرستانی به خصوص سپاهان و ذوب آهن داشته باشد و با تهران محوری در ورزش فوتبال به شدت مقابله کند؛ همچنین از مجاهدت های آقای حجتی وزیر ولایتمدار جهاد کشاورزی در طول 4 دهه  گذشته قدردانی می کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet