هدر اصلی
1398/09/06 16:33:02
سرویس استان ها
خادمی:

روستای غریبی‌ها در حال غرق شدن است

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: دولت تدبیر نکند، روستای غریبی‌ها همچون سایر روستاهای اطراف نیروگاه کارون ۳ به طور کامل به زیر آب خواهد رفت.
روستای غریبی‌ها در حال غرق شدن است عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: دولت تدبیر نکند، روستای غریبی‌ها همچون سایر روستاهای اطراف نیروگاه کارون 3 به طور کامل به زیر آب خواهد رفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104839475398.jpg روستای,غریبی‌ها,در,حال,غرق,شدن,است Icana

هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در مناطق سیل‌زده همچون استان خوزستان، گفت: متاسفانه تاکنون اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از خسارات احتمالی ناشی از بروز بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله انجام نشده است، کما اینکه در رودخانه کارون بعد از وقوع سیل اخیر رسوب گل و لای باعث کاهش عمق آن شده و در آن چندین جزیره تشکیل شده است که به طور قطع در پی بارندگی‌های مستمر می‌تواند خطر وقوع سیل و خسارات بیشتری را به همراه داشته باشد.  

غرق شدن روستای غریبی‌ها تبعات گسترده‌ای در سطح بین‌المللی به همراه خواهد داشت

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته هنوز خسارات ناشی از سیل اخیر به طور کامل جبران نشده است، ضمن اینکه یک روستایی تحت عنوان غریبی‌ها در این منطقه وجود دارد که هر لحظه ممکن است غرق شود. کما اینکه بنده در این رابطه با رئیس جمهور مکاتبه کردم تا تکلیف این روستا مشخص شود، چراکه غرق شدن آن تبعات گسترده‌ای در سطح بین‌المللی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران استان خوزستان به دنبال مکاتبات صورت گرفته، منطقه‌ای را برای سکونت اهالی روستای غریبی‌ها مشخص کردند که برای اسکان آنها که اغلب دامدار هستند، مناسب نبود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان دلیل آبگرفتگی در روستای غریبی‌ها، تاکید کرد: این روستا نزدیک نیروگاه کارون 3 قرار دارد که باعث شده تعدادی از روستاها به زیر آب بروند و ارتباط تعدادی از روستاها هم با بیرون قطع شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آنچه مسلم است تامین امکانات لازم برای مدیریت بحران و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی در کشور که در شرایط کنونی بیشتر از طریق کمک‍‌های مردمی محقق می‌شود در گروی ایجاد ردیف ویژه‌ای در بودجه سنواتی است، ضمن اینکه وزارت کشور و جمعیت هلال احمر نیز باید در این خصوص برنامه‌ریزی جدی‌تری داشته باشند، از سوی دیگر دولت هم باید برای مقاوم‌سازی بناهای فرسوده مناطقی که در معرض خطر بروز بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله قرار دارند به طور جدی اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet