هدر موبایل
1398/09/06 08:32:00
سرویس اقتصادی
زارع مطرح کرد:

نامه جمعی از نمایندگان به مجمع تشخیص برای حذف سود مرکب

حذف سود مرکب موضوع طرحی است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز تعیین تکلیف نشده و بنا به گفته سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، جمعی از نمایندگان خواستار تعیین تکلیف آن شدند.
نامه جمعی از نمایندگان به مجمع تشخیص برای حذف سود مرکب حذف سود مرکب موضوع طرحی است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز تعیین تکلیف نشده و بنا به گفته سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، جمعی از نمایندگان خواستار تعیین تکلیف آن شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101850391369.jpg نامه,جمعی,از,نمایندگان,به,مجمع,تشخیص,برای,حذف,سود,مرکب Icana

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در توضیح درخواست نمایندگان مجلس از مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون حذف سود مرکب از قانون بودجه سال 1398، گفت:جمعی از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای به رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار تعیین تکلیف «حذف سود مرکب» شدند.

«حذف سود مرکب» یکی از مواردی است که در قانون بودجه سال 1397 آمد و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت اما اجرا نشد. به دلیل حذف این موضوع از قانون بودجه سال 1398 نمایندگان با ارایه طرحی مجدد خواستار «حذف سود مرکب» شدند. این طرح به دلیل مخالفت شورای نگهبان و اصرار مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است.

تاثیر مثبت حذف سود مرکب بر رونق تولید ملی

نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، حذف سود مرکب را یکی از مولفه‌های است که به مراتب بیشتر از هدفمندی یارانه می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند. بنا به گفته زارع، حذف سود مرکب به رونق تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی کمک می‌کند و در راستای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در شرایطی که رکود کُشنده بر تولید داخلی حاکم است، نقدینگی تولید به مراتب پایین است و سود تولید کمتر از سود بانکی است، بنابراین حذف سود مرکب موجب برآورده شدن بیش از 30 درصد انتظارات مردم از اقتصاد کشور می‌شود. همچنین رونق اقتصادی معیشت مردم و اشتغال‌زایی را بهبود می‌بخشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet