هدر موبایل
1398/09/06 10:10:00
سرویس اجتماعی
تجری:

بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها در کاهش مشکلات موثر است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس شورای اسلامی گفت: بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها می‌تواند بخش زیادی از مشکلات زندان‌ها را کاهش دهد.
بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها در کاهش مشکلات موثر است عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس شورای اسلامی گفت: بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها می‌تواند بخش زیادی از مشکلات زندان‌ها را کاهش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107017546911.jpg بازدید,نمایندگان,مجلس,از,زندان‌ها,در,کاهش,مشکلات,موثر,است Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با رئیس قوه قضائیه و در خصوص ضرورت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، گفت: جمعیت کیفری زندان‌ها بسیار زیاد بوده و به یک معضل در کشور تبدیل شده است. از طرفی محدودیت‌ها و کمبود فضای زندان‌ها مشکلاتی را برای مدیریت زندان‌ها ایجاد کرده است، از این رو یکی از  سیاست قوه قضاییه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها بوده که در جلسه مذکور نیز به آن اشاره شده است.   

بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها جهت دنبال کردن مشکلات آن‌ها در مجلس، حتما می‌تواند مشکلات قوه قضاییه در حوزه زندان‌ها از جمله بودجه و اعتبارات و بعضی از مسائل را کاهش دهد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از جرائم مستحق حبس‌های طویل المدت نیستند، گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و تقلیل مجازات حبس طرحی را تهیه کردند اما متاسفانه کاری کارشناسی و علمی نبود.

راهکارهای قانونی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به راهکارهای قانونی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، تصریح کرد: افزایش اختیارت قضات برای تخفیف مجازات حبس، کوتاه کردن مدت زمان حبس و استفاده از مجازات‌های جایگزین راهکارهای قانونی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها هستند که باید به آنها توجه شود. ازطرفی برخی از زندانیان به خاطر جرائم کم اهمیت داخل زندان هستند که باید در مجازات این گونه جرائم نیز تجدید نظر شود.

نماینده مردم نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس، اظهار کرد: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تلاش کرده است برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، طرح کارشناسی و فنی با رویکرد کاهش مجازات حبس ارائه کند. برخی جرائم هم از بعد قانونی و هم از بعد اجرایی قابلیت تخفیف دارند که باید در قانون لحاظ شود.

بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها در کاهش مشکلات موثر است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها، خاطرنشان کرد:  بازدید و نظارت از زندانها حق قانونی نمایندگان بوده و باعث می‌شود، نمایندگان در جریانِ کمبودها و مشکلات زندانیان قرار بگیرند، از سویی بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها جهت دنبال کردن مشکلات آن‌ها در مجلس، حتما می‌تواند مشکلات قوه قضاییه در حوزه زندان‌ها از جمله بودجه و اعتبارات و بعضی از مسائل را کاهش دهد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet