خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/05 17:42:10
سرویس اجتماعی
مختار در تشریح دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد

بررسی مسائل و مشکلات تشکل‌های کارکنان مخابرات واگذار شده به بخش خصوصی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی مسائل و مشکلات تشکل‌های کارکنان مخابرات(واگذار شده به بخش خصوصی) خبر داد که قرار شده وضعیت آنها در نشستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعیین تکلیف شود.
بررسی مسائل و مشکلات تشکل‌های کارکنان مخابرات واگذار شده به بخش خصوصی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی مسائل و مشکلات تشکل‌های کارکنان مخابرات(واگذار شده به بخش خصوصی) خبر داد که قرار شده وضعیت آنها در نشستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعیین تکلیف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106359551754.jpg بررسی,مسائل,و,مشکلات,تشکل‌های,کارکنان,مخابرات,واگذار,شده,به,بخش,خصوصی Icana

جلیل مختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست امروز (سه‌شنبه 5آذرماه) کمیسیون متبوعش، گفت: بررسی مسائل و مشکلات تشکل‌های کارکنان مخابرات(واگذار شده به بخش خصوصی) در دستورکار امروز این کمیسیون قرار داشت.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جزییات مشکلات تشکل‌های کارکنان مخابرات، ادامه داد: کارکنان مخابرات بر اساس اجرای سیاست‌های خصوصی‌سازی مطالباتی را مطرح کردند که یکی از آنها مربوط به وضعیت ایثارگران بود، همچنین عدم پرداخت پاداش بازنشستگی و حق سنوات از دیگر مطالبات این قشر بود که در این نشست مطرح شد.

وی تصریح کرد: در نهایت قرار بر این شد در آینده نشستی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شود و مشکلات تشکل‌های کارکنان مخابرات به طور کامل برطرف شود.

بررسی مسائل و مشکلات روابط کار و عدم اجرای قانون کار در مناطق آزاد

مختار عنوان کرد: بررسی مسائل و مشکلات روابط کار و عدم اجرای قانون کار در مناطق آزاد نیز در دستورکار این نشست قرار داشت، چرا که اجرای این قانون 52 ماده‌ای مشکلاتی را برای جامعه کارگری ایجاد کرده است.

وی افزود: بر اساس ماده 33 قانون برنامه چهارم توسعه، دولت مکلف شده بود تغییرات ساختاری در قانون کار در مناطق آزاد ایجاد کند، بنابراین کمیسیون اجتماعی از دبیرخانه مناطق آزاد دعوت به عمل آورد تا در این مورد تعیین تکلیف کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: با توجه به اینکه مناطق آزاد با هدف جلب سرمایه‌گذار فعالیت دارند و برخی بنگاه‌های اقتصادی قبل از ایجاد مناطق آزاد وجود داشتند، مقرر شد برخی مصداق‌های قانون کار با قانون کار مناطق آزاد که جذب سرمایه بر آنها مترتب نمی‌شود، تطبیق داده شوند، به همین دلیل یک سری اصلاحاتی صورت گرفت، ضمن اینکه یک سری اصلاحات در دستورکار شورای عالی مناطق آزاد نیز قرار دارد که باید در نشست آتی کمیسیون گزارشی در این رابطه ارائه شود تا در پی آن بتوانیم از کارگران این بخش حمایت کنیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآورشد: رییس هیات مدیره و مخابرات و مدیرعامل، رییس سازمان خصوصی‌سازی، مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان حقوقی و ویژه دبیرخانه مناطق آزاد در این نشست حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet