شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/09/06 12:36:47
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

اعتراض مراجع تقلید به نحوه بانکداری فعلی/ محاسبه سود مرکب بدهی تسهیلات گیرندگان را چندبرابر کرده است

موسوی لارگانی گفت: مراجع عالی قدر تقلید نسبت به محاسبه سود مرکب و نحوه بانکداری فعلی اعتراض دارند و این موضوع یکی از دغدغه‌های آنها است و در این خصوص اظهار نظر کرده‌اند.
اعتراض مراجع تقلید به نحوه بانکداری فعلی/ محاسبه سود مرکب بدهی تسهیلات گیرندگان را چندبرابر کرده است موسوی لارگانی گفت: مراجع عالی قدر تقلید نسبت به محاسبه سود مرکب و نحوه بانکداری فعلی اعتراض دارند و این موضوع یکی از دغدغه‌های آنها است و در این خصوص اظهار نظر کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102948292192.jpg اعتراض,مراجع,تقلید,به,نحوه,بانکداری,فعلی/,محاسبه,سود,مرکب,بدهی,تسهیلات,گیرندگان,را,چندبرابر,کرده,است Icana

سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم حذف دریافت سود مرکب از تسهیلات گیرندگان توسط سیستم بانکی، گفت: روز گذشته بیانیه 164 نفر از نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد که در آن از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار موافقت با طرح حذف سود مرکب شده‌اند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شورای نگهبان ایرادهایی از مصوبه حذف سود مرکب گرفته است که مجلس نیز بر مصوبه خود اصرار کرد، ادامه داد: چند ماه است که مصوبه حذف سود مرکب مجلس شورای اسلامی بدون رسیدگی در مجمع تشخیص مصلحت نظام باقی مانده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمایندگان در نامه خود به مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست بررسی مصوبه حذف سود مرکب تسهیلات با قید فوریت را داشته‌اند، عنوان کرد: بسیاری از تولیدکنندگان و کشاورزان که از سیستم بانکی تسهیلات اخذ کرده‌اند به واسطه محاسبه سود مرکب و افزایش سود و جریمه دیرکرد دچار مشکل شده‌اند.

سود مرکب بانکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دلیل محاسبه سود و جریمه دیرکرد در قالب تسهیلات جدید وام‌های ده میلیون تومانی تسهیلات گیرندگان به بیش از یک صد میلیون تومان افزایش یافته که باید تعیین تکلیف شود، افزود: حذف سود مرکب کمک قابل توجهی به تولیدکنندگان می‌کند، تعداد بسیار زیادی از افرادی که تسهیلات زیر یک صد میلیون تومان دریافت کرده‌اند توان باز پرداخت آن را ندارند و هر روز به میزان بدهی آنها افزوده می‌شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: مراجع عالی قدر تقلید نسبت به محاسبه سود مرکب و شبه ربح مرکب و نحوه بانکداری فعلی اعتراض دارند و این موضوع یکی از دغدغه‌های آنها است و در این خصوص اظهار نظر کرده‌اند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet