هدر موبایل
1398/09/08 10:56:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی:

تنها 12درصد از قانون برنامه ششم در بخش کشاورزی اجرایی شده است

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی باید قوانین موجود در بخش کشاورزی را رعایت کند، چراکه درحال حاضر بر اساس آمارهای موجود تنها ۱۲ درصد از قانون برنامه ششم توسعه در این زمینه اجرایی شده است.
تنها 12درصد از قانون برنامه ششم در بخش کشاورزی اجرایی شده است عضو کمیسیون کشاورزی گفت: وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی باید قوانین موجود در بخش کشاورزی را رعایت کند، چراکه درحال حاضر بر اساس آمارهای موجود تنها 12 درصد از قانون برنامه ششم توسعه در این زمینه اجرایی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710100518665057.jpg تنها,12درصد,از,قانون,برنامه,ششم,در,بخش,کشاورزی,اجرایی,شده,است Icana

جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهداف و اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی، گفت: استیضاح آقای حجتی دارای 18محور بود و در زمان وزیر سابق در بخش ستاد و معاونان وی مشکلات بسیار زیادی وجود داشت.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان به موقع تامین نمی‌شد، ادامه داد: بسیاری از سموم از رده خارج شده در کشور مورد استفاده قرار می‌گرفت و از سوی دیگر واردات و صادرات محصولات کشاورزی کنترل شده نبود و در این زمینه شاهد تخلفاتی بودیم.

سیب زمینی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در زمینه جذب ناظرین کشاورزی و تعیین قیمت خرید تضمینی تخلفات و کم‌کاری‌هایی در زمان وزارت آقای حجتی صورت گرفته است، عنوان کرد: در زمینه بازاریابی، فروش محصولات مازاد بخش کشاورزی و ایجاد زیر ساخت‌هایی در این بخش مشکلات زیادی وجود داشت.

محمودزاده با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت جهاد کشاورزی باید توانمند و دارای قدرت مانور بالا باشد و جوان‌گرایی را در وزارتخانه مدنظر قرار دهد، اضافه کرد: معاونان وزیر جهاد کشاورزی باید توان پیگیری امور را داشته باشند تا شاهد مشکلات موجود این وزارتخانه در قالب ۱۸ محور استیضاح نباشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه وزیر جهاد کشاورزی باید با کمیسیون تخصصی کشاورزی مجلس تعامل داشته و از نظرات کارشناسی آنها استفاده کند، خاطرنشان کرد: وزیر جدید باید قوانین موجود در بخش کشاورزی را رعایت کند، درحال حاضر بر اساس آمارهای موجود تنها 12 درصد از قانون برنامه ششم توسعه اجرایی شده و با ادامه روند کنونی 80درصد از این قانون اجرایی نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet