هدر اصلی
1398/09/10 09:02:44
سرویس اجتماعی
معصوم‌نیا مطرح کرد:

ضرورت ایجاد سازمان نظام طب سنتی برای کاهش تخلفات

معصوم نیا، مدرس و محقق طب سنتی، گفت: سازمان نظام پزشکی مسئول رسیدگی به کار پزشکان است بنابراین نیاز است سازمان نظام طب سنتی هم در کشور تشکیل شود تا نظارتی بر روی عملکرد و کارکرد اطبای طب سنتی انجام شود.
ضرورت ایجاد سازمان نظام طب سنتی برای کاهش تخلفات معصوم نیا، مدرس و محقق طب سنتی، گفت: سازمان نظام پزشکی مسئول رسیدگی به کار پزشکان است بنابراین نیاز است سازمان نظام طب سنتی هم در کشور تشکیل شود تا نظارتی بر روی عملکرد و کارکرد اطبای طب سنتی انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201911106606403881.jpg ضرورت,ایجاد,سازمان,نظام,طب,سنتی,برای,کاهش,تخلفات Icana

معصوم نیا مدرس و محقق طب سنتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد فعالیت افراد غیرمتخصص در حوزه طب سنتی، گفت: همان طور که سوء‌استفاده‌هایی در حوزه پزشکی توسط برخی پزشکان انجام می‌شود طبیعی است در حوزه طب سنتی هم شاهد سوء‌استفاده‌هایی باشیم.

نقش موثر ایجاد سازمان طب سنتی در کاهش سوء‌استفاده‌ها

وی ایجاد سازمان نظام طب سنتی را در کاهش سوء استفاده‌ها در این حوزه موثر دانست و افزود: سازمان نظام پزشکی مسئول رسیدگی به کار پزشکان است بنابراین نیاز است سازمان نظام طب سنتی هم در کشور تشکیل شود تا نظارتی بر روی عملکرد و کارکرد اطبای طب سنتی انجام شود.

معصوم‌نیا افزود: این کار را می‌توان در بدنه طب سنتی انجام داد یعنی اطبایی که سال‌ها تجربه تدریس داشتند می‌توانند بر اقدامات و عملکرد اطبا صحه بگذارند یا آنها را مورد نقد قرار دهند.

  • بیشتر بخوانید:

این مدرس و محقق طب سنتی یادآور شد: همان‌طور که در طب جدید دخالتی در امور نظام روانشناسی نمی‌شود و روانشناسی سازمانی مستقل است می‌طلبد برای طب سنتی هم چنین اتفاقی بیفتد تا افرادی که در طب سنتی دچار ارتکاب به خطا از منظر تشخیص یا درمان هستند از این حوزه حذف شوند.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت بر تجویز داروهای گیاهی، گفت: ممکن است داروها مدت‌ها در مغازه‌ها بمانند و آثار خود را از دست بدهند و دچار آلودگی‌های باکتریایی یا میکروبی شوند بنابراین در این راستا ایجاد یک سازمان مستقل است که می‌تواند کمک کننده باشد و موثر باشد.

معصوم‌نیا یادآور شد:  نگرش به طب سنتی به گونه‌ای است که هر فردی اجازه می‌دهد که با گذراندن دوره‌ای کوتاه مدت وارد حوزه درمان شود و تجویز کند و به طور قطع کسانی می‌توانند از فعالیت این افراد جلوگیری کنند که سال‌ها است در بدنه طب سنتی کار و تدریس می‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet