خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/09 17:04:34
سرویس سیاسی
دادستان کل کشور در نشست هم اندیشی بسیجیان قوه مقننه:

رصد مسئله نفوذ در دستورکار بسیج قرار گیرد / باید فضای جامعه برای مفسدان ناامن باشد

دادستان کل کشور بر ناامن کردن فضای جامعه برای مفسدان تاکید کرد و گفت: بسیجیان رصد مسئله نفوذ را به طور جدی پیگیری کنند.
رصد مسئله نفوذ در دستورکار بسیج قرار گیرد / باید فضای جامعه برای مفسدان ناامن باشد دادستان کل کشور بر ناامن کردن فضای جامعه برای مفسدان تاکید کرد و گفت: بسیجیان رصد مسئله نفوذ را به طور جدی پیگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106850204975.jpg رصد,مسئله,نفوذ,در,دستورکار,بسیج,قرار,گیرد,/,باید,فضای,جامعه,برای,مفسدان,ناامن,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور عصر امروز (9 آذرماه 98) در نشست هم اندیشی بسیجیان قوه مقننه ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج سازمانی مقدس و درخت تنومند طیبه است.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درخصوص بسیج مبنی بر اینکه تشکیل بسیج مصداق عام و تمام تبدیل تهدید به فرصت است، اظهارکرد: از زمان تشکیل بسیج تاکنون که 40 سال از عمر این شجره طیبه می گذرد، تهدیدات فراوانی را در کشور مشاهده کرده ایم و در بسیاری موارد حقاً بسیج در کنار سایر عناصر موثر تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.

منتظری در این راستا افزود: بسیج در عرصه سازندگی و دفاع مقدس حضور فعالی داشته و تفکر بسیجی توانسته تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درخصوص بسیج مبنی بر اینکه این مجموعه دو جلوه دارد که یکی در مجاهدت و عرصه دفاع سخت و یکی در عرصه دفاع نرم است، تصریح کرد: امروز دشمن با همه توان به جنگ نرم با نظام جمهوری اسلامی ایران به میدان آمده اند؛ این جنگ نرم در حوزه های مختلف دینی، مراکز علمی- مذهبی و جاهایی که دشمن احساس می کند در تداوم انقلابی نقش موثری دارند، بیشتر به چشم می خورد و برای نفوذ تلاش بیشتری می کند.

دادستان کل کشور افزود: به عنوان مثال نمونه هایی از موضوع یاد شده را در حوزه های علمیه شاهدیم که دشمن برای نفوذ خود سرمایه گذاری کرده است؛ جریان فکری، انحرافی در حوزه علمیه قم ایجاد کرده اند و شاخه های این مهم را در شهرستان های دیگر مشاهده می کنید. البته یک شاخه موضوع هم در عراق دیده می شود.

منتظری اظهار کرد: چندی پیش در دیدار با بزرگان حوزه علمیه عراق نسبت به این موضوع مباحثی مطرح شد که همگی آنها اعتقاد داشتند یک جریان انگلیسی درست شده شبیه جریان وهابیت میان اهل سنت و بهائیت در بین شیعیان و علاقه مندان به امامت.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه نفوذ خطر جدی است که متاسفانه در بین مدیران و مسئولان به آن اهتمام مناسب ورزیده نمی شود، گفت: متاسفانه هرگاه که به این موضوع اشاره می شود نیز به گونه ای متهم می شویم، در حالی که نفوذ یک واقعیت غیرقابل انگار در همه حوزه ها خصوصاً حوزه های تاثیرگذار مرتبط با اندیشه و تفکر نسل جوان، اقتصاد و فرهنگ است.

وی در این راستا افزود: همه نفوذی ها وظیفه جاسوسی ندارند، گاهی دشمن جاسوسی قرار می دهد برای تبادل اطلاعات، اما عده ای از نفوذی ها صرفاً وظیفه جاده صاف کن دشمن هستند، برخی هم که نمی دانند مستقیماً عامل نفوذ دشمن هستند، عملکرشان جاده را برای نفوذ دشمنان صاف می کند، لذا بسیج باید یکی از مراقبت های جدی خود را بر مبنای رصد مسئله نفوذ قرار دهد.

داستان کل کشور با تاکید بر اینکه برگزاری جلساتی در طول سال یا نصب پلاکارد بر دیوارها در ایام یادشده صرفاً موثر نیست و نیاز به مراقبت های مستمر برای مقابله با نفوذ وجود دارد، اظهار کرد: وقتی تفکر بسیجی و شاخص های بسیج در یک جریانی وجود داشته باشد، جامعه دچار آسیب نمی شود، لذا اگر طبق راهبردهایی که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری درخصوص بسیج فرموده اند را پیگیری کنیم، مشکلاتی که در آن هستیم، از بین خواهد رفت.

منتظری تصریح کرد: گاهی در دستگاه های مختلف شاهد انجام اقداماتی هستیم که در تراز جمهوری اسلامی نیست، به عنوان مثال اگر در فضای عمومی قوه قضائیه تفکر بسیجی حاکم بود و باشد ، شاهد برخی از اشکالات در دستگاه قضایی نمی بودیم، زیرا یک تفکر بسیجی به خود اجازه نمی دهد در ارتباط با پرونده های مردم دچار مسائلی مانند رشوه، دریافت توصیه و... شود.

وی در این زمینه ادامه داد: همچنین اگر در فضای مجلس شورای اسلامی نیز تفکر بسیجی را شاهد باشیم، برخی صداها از تریبون های مجلس شنیده نمی شود و حتی اگر در دستگاه های اجرایی نیز تفکر بسیجی حاکم بود، با این همه مشکل و فساد مواجه نبودیم، لذا باید کاری کرد که غلبه با تفکر بسیجی در جامعه باشد و این همان مسئله ای است که دشمن نمی خواهد.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه در عرصه مبارزه با فساد انتظار می رود، همه دستگاه ها به کمک قوه قضائیه بیایند، گفت: مبارزه با فساد صرفاً برعهده قوه قضائیه نیست، لذا باید از بروز فساد پیشگیری نیز شود.

منتظری با اشاره به فرارسیدن زمان ثبت نام کاندیداتوری برای مجلس یازدهم شورای اسلامی گفت: ستاد پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات به ریاست دادستان کل کشور فردا همزمان با ثبت نام دور جدید کاندیداتوری مجلس شروع به کار خواهد کرد. این مهم در حالی است که از همه فرمانداران، مسئولان و شورای نگهبان خواسته شده برای جلوگیری از تخلفاتی که می تواند انتخابات را زیر سوال ببرد، تعامل خوبی صورت بگیرد.

منتظری با اشاره به اینکه اگر شرایط فراهم نباشد، افرادی با اندیشه هایی وارد قوه مقننه می شوند که بعد باید شاهد بروز برخی مسائل و طرح صحبت هایی از تریبون مجلس باشیم، گفت: متاسفانه جریان منافقین، لندن نشینان و کاخ سفیدنشینان از این صحبت ها سوءاستفاده می کنند، لذا باید به این نماینده محترم گفت که اگر مشکلی در کشور وجود دارد، باید به گونه ای دلسوزانه صحبت کنید تا دشمن از آن بهره برداری نکند.

وی با اشاره به جریانات اخیر کشور در رابطه با تغییر نرخ بنزین گفت: دشمن تصور می کرد سوار مرکب راهواری شده که می تواند با آن بتازد، اما طی دو الی سه روز عناصر دشمن دستگیر شدند و مردم نیز که متوجه شدند ریشه قضایا در کجاست بلافاصله خط خود را از این افراد جدا کردند. عناصر خائنی نیز که فرار کردند بدانند از رصد نیروهای اطلاعاتی و امنیتی جدا نخواهند بود.

دادستان کل کشور ضمن درخواست برای مبارزه با فساد و معرفی افراد فاسد همراه با مستندات و مدارک اظهار کرد: البته باید تلاش کنیم زمینه فساد برای افراد فراهم نشود، لذا باید جامعه برای فاسدان ناامن باشد و در این راستا مردم می توانند چنین فضایی را ایجاد کنند و بسیجیان نیز باید مراقب باشند.

منتظری با اشاره به اینکه طبق فرماندهی رهبر انقلاب، نمایندگان مجلس ریل گذاری مسائل مختلف را در کشور انجام می دهند، گفت: باید بدانیم که انجام این ریل گذاری را به دست چه کسی می سپاریم لذا امیدواریم شاهد برگزاری انتخابات سالم، پرشور و با حضور چشمگیر مردم باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet