شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/11 10:05:46
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

منشا 67 درصد از جرائم مواد مخدر است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه قوه قضائیه تاوان کم‌کاری دستگاه‌ها در حوزه مواد مخدر را می‌دهد، گفت: منشا ۶۲ تا ۶۷ درصد تمامی جرائم از سرقت‌های خرد، طلاق تا قتل مواد مخدر است.
منشا 67 درصد از جرائم مواد مخدر است عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه قوه قضائیه تاوان کم‌کاری دستگاه‌ها در حوزه مواد مخدر را می‌دهد، گفت: منشا 62 تا 67 درصد تمامی جرائم از سرقت‌های خرد، طلاق تا قتل مواد مخدر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801107838629194.jpg منشا,67,درصد,از,جرائم,مواد,مخدر,است Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اظهارات مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور مبنی بر اینکه 60 درصد زندانیان اعتیاد دارند که باید با همکاری سازمان‌های مرتبط آنها را تحت درمان اعتیاد قرار داد و داروی اعتیادشان را تامین کرد، گفت: منشا 62 تا 67 درصد تمامی جرائم از سرقت‌های خرد، طلاق تا قتل مواد مخدر است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه مواد مخدر ضربه سهمگینی به امنیت جامعه، بنیان خانواده، اقتصاد کشور و نظام وارد کرده است، افزود: هزینه‌های سنگین بازپروری و نگهداری معتادان در زندان ها به کشور تحمیل می‌شود و مواد مخدر تبدیل به جنگی واقعی شده است که در تمامی ابعاد با آن دست به گریبان هستیم.

درمان اعتیاد دیربازده و پرهزینه است

وی با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه ها باید برای پیشگیری از اعتیاد گام بردارند، ادامه داد: درمان اعتیاد پیچیده، سخت، و دیربازده و پرهزینه است بنابراین می‌طلبد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهزیستی، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، صدا و سیما و حوزه‌های علمیه با برنامه‌ریزی مناسب نهایت اهتمام خود را برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد به کار ببرند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم، پیشگیری را مهمترین راهکار کاهش معضل اعتیاد در کشور دانست و گفت: پیشگیری خارج از اراده سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه است و در واقع قوه‌قضائیه تاوان کم‌کاری سایر دستگاه‌ها را می‌دهد زیرا اگر دستگاه‌ها به درستی به وظایف خود برای پیشگیری از اعتیاد عمل می‌کردند شاهد حضور تعداد بالایی از معتادان در زندان‌ها نبودیم.

ابوترابی با بیان اینکه جرم معتادانی که در زندان حضور دارند اعتیاد نیست و برای جرائم دیگری در زندان‌ها هستند، گفت: افراد تنها به دلیل داشتن اعتیاد زندانی نمی‌شوند و اگر مجرمی اعتیاد داشته باشد برای ترک به کمپ فرستاده می‌شوند هر چند منشا تمامی جرائم مواد مخدر است.

تلاش سپاه  برای راه‌اندازی کمپ‌های ترک اعتیاد

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: برخی کمپ‌ها نیمه دولتی و برخی خصوصی هستند که هزینه‌های کمپ‌های خصوصی بسیار سنگین است البته سپاه پاسداران با ورود به این موضوع در حال راه‌اندازی کمپ‌هایی در استان های کشور است تا به صورت رایگان بتوان معتادان نیازمند را درمان کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet