خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/11 09:28:31
سرویس سیاسی
ابطحی با اشاره به فاجعه انسانی در یمن:

مردم جهان امیدی به سازمان های بین المللی و کدخداهای دروغین نداشته باشند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید: سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر در مقابل بحران یمن و جنایات جنگی علیه بشر همه ساکت هستند.
مردم جهان امیدی به سازمان های بین المللی و کدخداهای دروغین نداشته باشند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید: سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر در مقابل بحران یمن و جنایات جنگی علیه بشر همه ساکت هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg مردم,جهان,,امیدی,به,سازمان,های,بین,المللی,و,کدخداهای,دروغین,نداشته,باشند Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به این موضوع که سازمان های بین المللی از کمک های بشردوستانه به یمن سوء استفاده می کنند، گفت:ما جنگ علیه مردم یمن را یک نسل کشی می‌دانیم؛ یک جنایت جنگی و فاجعه انسانی است.

وی افزود: یمن در بدترین فاجعه انسانی تاریخ به سرمی‌برد و بیش از نیمی از مردم یمن به کمک‌های بشردوستانه نیازمند هستند. متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی و مدعی حقوق بشر در مقابل بحران یمن و جنایات جنگی علیه بشر همه ساکت هستند؛ دیده بان حقوق بشر چه می کند و عفو بین الملل، شورای امنیت سازمان ملل و یونسکو چه می کند؟ حتی بسیاری از آثار تاریخی در یمن از بین رفته است. 

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی رئیس هرچند موقت حقوق بشرسازمان ملل از عربستان کودک کش باشد که دارد بمب های فسفری با اورانیوم غنی شده سبک علیه مردم یمن استفاده می کند و  خلاف مقررات بین المللی عمل می کند؛ باید توقع داشته باشیم که پول هایی که برای کمک به یمن درنظر گرفته شده به آنها نرسد، معلوم است که نمی‌گذارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: عربستان سعودی و کشورهای هم پیمانشان از هر راهی می خواهند این جنبش یمن و حرکتی را که ایجاد شده است متوقف کنند و بنابراین فشار به مردم یمن می آید همانطور که فشارهایی که به ایران و به حزب‌الله لبنان می آورند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سازمان های بین الملی در موضوع یمن متاسفانه گوش شنوایی ندارند، مطرح کرد: ملت‌ها باید بفهمند و امیدی به سازمان های بین المللی و کدخداهای دروغین نداشته باشند.

وی ادامه داد: کاری که مردم منطقه و مسلمانان باید انجام بدهند این است که علیه زمامداران خودشان راهپیمایی کنند و مطالبه کنند، یعنی مردم کشورها مانند الجزایر ،تونس ،اردن ،مصر باید از مردم و حکومت شان بخواهند و آنها را تحت فشار بگذارند و از آنها بخواهند که به کمک مردم یمن بشتابند و از فجایع انسانی یمن بکاهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه قلب جهان اسلام از کشتار مسلمانان یمن جریحه‌دار است، تصریح کرد: انصارالله با همان امکانات خودشان دارند می جنگند و امیدوارم که با تحولاتی که انجام شده و شکست هایی این ائتلاف سعودی خورده است؛ راه برای مذاکرات و حتی ارسال آذوقه و مواد دارویی به مردم یمن باز شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet