خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/09/12 18:06:19
سرویس سیاسی
کمالی پور:

دولت های استکباری مخالف اثرگذاری نیروهای مقاومت مردمی هستند

نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: مخالفت با نیروهای حزب الله و حشدالشعبی توسط دولت های استکباری نشان دهنده موثر و موفق بودن این نیروها است که از دل و بطن مردم برخاسته اند.
دولت های استکباری مخالف اثرگذاری نیروهای مقاومت مردمی هستند نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: مخالفت با نیروهای حزب الله و حشدالشعبی توسط دولت های استکباری نشان دهنده موثر و موفق بودن این نیروها است که از دل و بطن مردم برخاسته اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106125963459.jpg دولت,های,استکباری,مخالف,اثرگذاری,نیروهای,مقاومت,مردمی,هستند Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع بسیج در جمهوری اسلامی و الگوبرداری سایر کشورها از این نیروی مردمی ،گفت: بسیج یک مجموعه برخاسته از بطن مردم است. بسیج توده ای است که از متن مردم برخواسته است تا بتواند مبتنی بر فرهنگ ایثار ، شهادت ،فرهنگ پایمردی و مقاومت در جامعه خدمت کند.

تشکیل حشدالشعبی و  حزب الله نشان دهنده صدور انقلاب اسلامی به سایرکشورها است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی فرهنگ بسیج در جامعه حاکمیت پیدا می‌کند مطمئناً نقش بسیج در جامعه پررنگ تر می‌شود به نحوی که در حوزه نظامی، حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش خودش را می‌تواند ایفا کند.

کمالی پور با بیان اینکه حضور اقشار مختلف مردم در بدنه بسیج شرایطی را ایجاد کرده که این مجموعه در زمان های مختلف همراه با مردم است، تاکید کرد: بسیج مستضعفین الگوی مقاومت برای کشورهای منطقه بوده و براین اساس لبنان و عراق با بهره گیری از تفکر امام راحل (ره) توانسته اند به سمت داشتن استقلال گام بردارند و این نشان دهنده صدرو انقلاب ایران و اهداف نظام جمهوری اسلامی به سایر کشورها است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به نیروهای حشدالشعبی و حزب الله در عراق، سوریه و لبنان، مطرح کرد: حشد الشعبی یک نیروی مردمی و بخشی از نیروی های مسلح عراق است و اگر حشد الشعبی نبود داعش شکست نمی خورد. نیروهای "حشد الشعبی" در شدیدترین تحولات عراق نقشی بی بدیل ایفا کرده اند، نیروهای حزب الله هم یک جریان مجاهد و آرامش طلب است و اگر در سوریه کمک نمی کرد، تروریست های داعش تا قلب اروپا پیش می رفتند.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به مخالفت ها با حشد الشعبی در خارج از مرزها و حتی در داخل عراق، مطرح کرد: همین ضدیت و مخالفت با نیروهای حزب الله و حشدالشعبی توسط کشورهای استکباری نشان دهنده موثر و موفق بودن این نیروها است که از دل و بطن مردم برخاسته اند.

این نماینده مردم درمجلس دهم نیروهای مردمی همیشه در بزنگاه ها حامی کشورها بوده اند، ادامه داد: نیروهای مقاومت، بسیج مستضعفین، حشد الشعبی عراق یا نیروهای مردمی که در ایران ،سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و کشورهای دیگر منطقه، پشتوانه دفاعی این کشورها هستند. این نیروها به لحاظ اینکه نیروهای مردمی هستند، می توانند در جامعه نقش های دیگری هم در بخش های مدیریتی،  اقتصادی،  سیاسی و اجتماعی ایفا کنند.

فرهنگ بسیج در دل مردم و توده‌های مستضعفین جا دارد

 عضو فراکسیون مستقلین مجلس مطرح کرد: نقش بسیج به عنوان نهادی که وابسته به خود مردم است و در دل مردم و توده‌های مستضعفین جا دارد، بدون این که حساسیت در جامعه ایجاد کند؛ می‌تواند بسیار موثر باشند.

این نماینده مردم درمجلس دهم بابیان اینکه بسیج متعلق به زمان و مکان خاصی نیست، خاطرنشان کرد: در حوزه‌هایی که امروز متاسفانه کشور ما با چالش روبروست بسیج می تواندنقش موثری ایفا کند. بسیج  متعلق به همه زمان‌ها و دوره‌ها است و با این دیدگاه می‌تواند خدمت‌رسانی کند.

نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: در بین مردم بسیجیان محبوبیت خاص خودشان را دارند، بدون هیچ چشم داشتی در هر لحظه آماده خدمت کردن به مردم هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet