خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/11 15:00:48
سرویس اجتماعی
کیان‌پور:

وابستگی شهرداری‌ها به درآمدهای غیرمستمر باید کاهش یابد

عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس، شهرفروشی را معلول نبود درآمد پایدار در شهرداری‌ها دانست و گفت: وابستگی شهرداری‌ها به درآمدهای غیرمستمر باید کاهش یابد و از درآمد پایدار و مشخص برخوردار شوند.
وابستگی شهرداری‌ها به درآمدهای غیرمستمر باید کاهش یابد عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس، شهرفروشی را معلول نبود درآمد پایدار در شهرداری‌ها دانست و گفت: وابستگی شهرداری‌ها به درآمدهای غیرمستمر باید کاهش یابد و از درآمد پایدار و مشخص برخوردار شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106234840310.jpg وابستگی,شهرداری‌ها,به,درآمدهای,غیرمستمر,باید,کاهش,یابد Icana

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  نبود درآمد پایدار را از مشکلات اساسی شهرداری‌ها دانست و گفت: شهرداری‌های کلان شهرها نیاز به حمایت و همراهی جدی دولت دارند البته امور جاری شهرداری‌های کوچک هم به دلیل عدم درآمد مکفی با مشکل مواجه شده و باید آنها را به سمت ایجاد درآمد پایدار سوق داد تا شهرها بهتر اداره شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: لایحه درآمد پایداری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تا حدود زیادی می تواند مشکلات و نواقص این حوزه را رفع کند اما کافی نیست و نیاز داریم که درآمدهای پایداری را برای شهرداری ها مهیا کنیم تا به دلیل نبود درآمد پایدار مجبور نشوند شهرفروشی کنند.

وی با تاکید بر اینکه وابستگی شهرداری‌ها به درآمدهای غیرمستمر باید کاهش یابد و از درآمد پایدار و مشخص برخوردار شوند، ادامه داد: بیش از 50 درصد درآمد شهرداری‌ها از طریق کمیسیون ماده 100 تامین می شود و این زنگ خطر و آفتی جدی برای شهرداری‌ها به شمار می رود در این رابطه نیاز است از شهرفروشی جلوگیری و نسبت به دسته بندی درآمدهای شهرداری ها اقدام کرد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس دهم با یادآوری اینکه باید از تجارب کشورهای موفق برای رونق شهرداری‌ها بهره برد، گفت: باید  از تجربیات کشورهایی که در این مسیر موفق بودند استفاده کرد.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه بکارگیری نیرو در شهرداری‌ها باید ضابطه‌مند شود، تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده شهرداری‌ها عدم تعیین تکلیف نیروها است به گونه‌ای که پس از گذشت سال‌ها فعالیت، وضعیت شغلی آنها تعیین تکلیف نشده که در این رابطه با ضابطه‌مند کردن جذب نیرو  می توان بهره‌وری آنها را افزایش داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet