شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/13 18:01:43
سرویس سیاسی
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان:

3 هزار نفر در شبکه نخبگان حقوقی قضایی مشغول فعالیت هستند

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان گفت: ۳ هزار نفر در شبکه نخبگان حقوقی قضایی در ۲۵۶ انجمن علمی و تخصصی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.
3 هزار نفر در شبکه نخبگان حقوقی قضایی مشغول فعالیت هستند رئیس سازمان بسیج حقوقدانان گفت: 3 هزار نفر در شبکه نخبگان حقوقی قضایی در 256 انجمن علمی و تخصصی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف مشغول فعالیت هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201911109169846436.jpg 3,هزار,نفر,در,شبکه,نخبگان,حقوقی,قضایی,مشغول,فعالیت,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوقدانان در همایش حقوقدانان تراز انقلاب (نقش‌ها و رویکردها) اظهار داشت: در دو سال متوالی کادرسازی‌ را انجام دادیم و اکنون 1200 نفر تحت راهبری هیأت اندیشه‌ورز که ریاست آن را آیت‌الله کعبی عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان به عهده دارند، مشغول فعالیت هستند.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان بیان کرد: 3 هزار نفر در شبکه نخبگان حقوقی قضایی در 256 انجمن علمی و تخصصی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: طرح‌های بزرگی مانند طرح همگانی آموزش حقوق و هر مسجد یک حقوقدان شروع شده که بیش از یک میلیون نفر تاکنون از خدمات حقوقی این طرح‌ها استفاده کرد‌ه‌اند.

بهرامیان ادامه داد: جهاد حقوقی را نیز در دستور کار داریم و در این راستا اسناد 2030، FATF و پالرمو را تبیین و در خصوص آنها مطالبه‌گری کرده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان گفت: در هفته بسیج حقوقدانان توانستیم در راستای دغدغه مقام معظم رهبری قرارگاه معاضدت و رفع موانع حقوقی تولید و اشتغال را راه‌اندازی کنیم، همچنین قرارگاه معاضدت، مطالبه‌گری و مبارزه به فساد را راه‌اندازی کرده‌ایم که جهت عمق‌بخشی به این نهاد حقوقی دبیرخانه کنگره ملی حقوقدانان شهید را افتتاح کرده‌ایم.

وی افزود: مطالبات حقوقدانان بسیجی از مسئولان و دستگاه‌های مختلف مطرح می‌شود و امروز در خصوص نقش نظارت و بازرسی در کنترل فساد و احیای حقوق عامه مورد توجه قرار گرفته و به نتایج مهمی رسیده‌ایم.

بهرامیان اظهار داشت: بسیج حقوقدانان به صورت تخصصی می‌تواند به نمایندگی از مردم از مسئولان مطالبه‌گری کند. 45 هزار عضو سازمان بسیج حقوقدانان در مراکز دادگستری، دانشکده‌های حقوق و در بین قضات و وکلا مشغول به فعالیت هستند امّا فقط 5 درصد از این ظرفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد و خواسته ما این است که باید از این ظرفیت بیشتر استفاده شود.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان گفت: تا سال99 ، 15هزار نفر را سازماندهی می‌کنیم و اگر میزان استفاده از این ظرفیت به 30 درصد برسد نظام و مردم نتایج مثبت آن را می‌بینند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet