هدر موبایل
1398/09/15 11:31:50
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی:

کاهش بودجه فرهنگی ارتباطی با حقوق و مزایای کارکنان نهادها و مؤسسات فرهنگی ندارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش بودجه فرهنگی مربوط به فصل ۵ بودجه است، گفت: حقوق و مزایای کارکنان نهادها و مؤسسات فرهنگی از فصل نخست بودجه تأمین می‌‎شود که در این حوزه کاهش اعتبارات نداشته‌ایم.
کاهش بودجه فرهنگی ارتباطی با حقوق و مزایای کارکنان نهادها و مؤسسات فرهنگی ندارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش بودجه فرهنگی مربوط به فصل 5 بودجه است، گفت: حقوق و مزایای کارکنان نهادها و مؤسسات فرهنگی از فصل نخست بودجه تأمین می‌‎شود که در این حوزه کاهش اعتبارات نداشته‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201912109124719986.jpg کاهش,بودجه,فرهنگی,ارتباطی,با,حقوق,و,مزایای,کارکنان,نهادها,و,مؤسسات,فرهنگی,ندارد Icana

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کاهش 15 درصدی بودجه فرهنگی نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: متأسفانه این اقدام در کنار حذف اعتبارات جدول 17 که مربوط به سال‌های گذشته است، اعتبارات حوزه فرهنگ را به شدت تقلیل داده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون فرهنگی شرایط کشور و تنگناهای بودجه‌ای را درک می‌کنند، افزود: بودجه امسال در حوزه فرهنگ نیز ملاحظات جدی دارد که دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی از این قاعده مستثنی نیستند.

وی با بیان این توضیح که بودجه دارای دو بخش جاری و عمرانی است و بودجه جاری شامل 7 فصل می‌شود، گفت: فصل نخست بودجه جاری مربوط به حقوق مزایا است که مؤسسسات و نهادهای فرهنگی نیز حقوق و مزایای کارمندان خود را مانند حقوق مزایای سایر کارمندان دولت از همین محل تأمین می‌کنند لذا نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد.

آزادی خواه اضافه کرد: از سوی دیگر ردیف‌های اعتباری برای اقدامات و برنامه‌های فرهنگی در فصل 5 بودجه دیده می‌شود که برای  نمونه بودجه جشنواره فیلم فجر، نمایشگاه، جشنواره تئاتر، کمک به هیأت‌های ورزشی و نمایشگاه مطبوعات از فصل 5 تأمین می‌‎شود که در این فصل بودجه، در لایحه بودجه 99 صرفه جویی‌هایی صورت گرفته است.

عضو کمیته برنامه و بودجه کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی نیز معتقدند که در این فصل باید صرفه‌جویی‌هایی صورت گیرد ولی در عین حال مطالبات حوزه فرهنگ را تا جایی که مقدور باشد، پیگیری خواهند کرد.

برگزاری جشنواره سال گذشته با صرفه جویی 50 درصدی نمونه‌ای موفق از صرفه‌جویی نهادهای فرهنگی

وی با یادآوری اینکه بودجه سال 99 در حوزه فرهنگ  6 هزار و 120 میلیارد تومان به تصویب رسیده درحالیکه بودجه سال 98 میزان 7 هزار و 200 میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: یکی از نمونه‌های صرفه جویی، برگزاری جشنواره فجر سال گذشته با 50 درصد هزینه‌های سال گذشته بود که با موفقیت برگزار شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین اینکه گفته می‌شود، دستگاه‎های فرهنگی با بودجه امسال در پرداخت حقوق و مزایای کارمندان خود دچار مشکل هستند، سخن نادرستی است چراکه فصل و ردیف بودجه‌ای این دو از هم جداست و تفاوتی بین حقوق کارمندان نهادهای دولتی و کارمندان نهادهای فرهنگی وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet