هدر موبایل
1398/09/17 08:58:00
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا:

وزارت ارتباطات با اهرم رجیستری بازار موبایل را کنترل کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می‌گوید رجیستری اهرمی است که وزارت ارتباطات می تواند از آن برای جلوگیری از گرانفروشی موبایل استفاده کند به نحوی که اگر فروشندگان، گوشی همراه را بیش از قیمت واقعی در بازار به فروش رسانند محصولات آنها خودداری کند.
وزارت ارتباطات با اهرم رجیستری بازار موبایل را کنترل کند عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می‌گوید رجیستری اهرمی است که وزارت ارتباطات می تواند از آن برای جلوگیری از گرانفروشی موبایل استفاده کند به نحوی که اگر فروشندگان، گوشی همراه را بیش از قیمت واقعی در بازار به فروش رسانند محصولات آنها خودداری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807105273500531.jpg وزارت,ارتباطات,با,اهرم,رجیستری,بازار,موبایل,را,کنترل,کند Icana

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره تاثیر افزایش نرخ ارز بر قیمت موبایل، گفت: شرکت‌های واردکننده موبایل باید قیمت کالای خود را براساس نرخ ارز در روز ترخیص کالا، تعیین کنند، و نباید این شرکت‌ها افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر را مبنای قیمت‌ گذاری جدید قرار دهند.       

رجیستری اهرمی است که وزارت ارتباطات می تواند از آن برای جلوگیری از گرانفروشی موبایل استفاده کند به گونه‌ای که اگر فروشندگان، گوشی همراه را بیش از قیمت واقعی در بازار به فروش رسانند وزارت ارتباطات از رجیستری محصولات آنها خودداری کند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند بر بازار موبایل نظارت داشته باشد، افزود: رجیستری اهرمی است که وزارت ارتباطات می تواند از آن برای جلوگیری از گرانفروشی موبایل استفاده کند به گونه‌ای که اگر فروشندگان، گوشی همراه را بیش از قیمت واقعی در بازار به فروش رسانند وزارت ارتباطات از رجیستری محصولات آنها خودداری کند.

وی با بیان اینکه از آنجایی که مسیر واردات موبایل در کشور مشخص است نظارت بر قیمت این کالا ممکن و ضروری است، اظهار کرد: واردکنندگان موبایل باید کالاهای خود را به قیمت روز ترخیص، عرضه کنند، بنابراین بعد از اصلاح قیمت بنزین و در پی آن افزایش نرخ ارز نیز واردکنندگان نباید قیمت‌ کالاهای خود را افزایش دهند. 

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: وزارت ارتباطات می تواند از طریق اسناد مربوط به واردات موبایل نرخ ارز در روز ترخیص این محصولات را مشخص و قیمت های بازار را با آن تطبیق دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره توان کشور در تولید موبایل ایرانی، ادامه داد: اگرچه در مقطع زمانی کوتاه موبایل در داخل کشور تولید شد اما نتوانست در بازار به موفقیت چندانی دست یابد. برای تولید گوشی همراه ایرانی باید از ظرفیت شرکت‌های توانا استفاده کرد تا محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب به بازار عرضه شود./

پایان پیام 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet