هدر موبایل
1398/09/16 09:23:00
سرویس اجتماعی
شاعری تاکید کرد:

مادامی که دولت به قانون هوای پاک عمل نکند، تاثیر برخورد با خودروهای دیزلی هم مقطعی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: برخورد با خودروهای دودزا و آلاینده اقدام خوبی است اما وقتی می تواند نتیجه موثر و موفقی داشته باشد که تسهیلات لازم برای مالکین خودرو در قالب طرح نوسازی خودروهای فرسوده فراهم شود .
مادامی که دولت به قانون هوای پاک عمل نکند، تاثیر برخورد با خودروهای دیزلی هم مقطعی است عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: برخورد با خودروهای دودزا و آلاینده اقدام خوبی است اما وقتی می تواند نتیجه موثر و موفقی داشته باشد که تسهیلات لازم برای مالکین خودرو در قالب طرح نوسازی خودروهای فرسوده فراهم شود . https://cdn.icana.ir/d/019/201912103797058254.jpg مادامی,که,دولت,به,قانون,هوای,پاک,عمل,نکند،,تاثیر,برخورد,با,خودروهای,دیزلی,هم,مقطعی,است Icana

محمدعلی شاعری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با اشاره به طرح برخورد با خودروهای دودزا و دیزل از سوی پلیس تصریح کرد: شاید این طرح در روزهایی که وضعیت آلودگی هوا به مرز اضطرار و هشدار می رسد پاسخگو باشد اما مادامی که دولت به سایر تکالیف خود در قانون « هوای پاک » عمل نکند ، برخورد با خودروهای دیزل و آلاینده هم تاثیر مقطعی بر آلودگی هوا خواهد داشت.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار داشت: در قانون دولت موکلف شده تسهیلاتی را برای خروج و نوسازی خودروهای فرسوده فراهم کند در عین حال موکلف است سالانه 5 درصد حمل ونقل عمومی را گسترش دهد و قرار بود تا پایاان برنامه ششم توسعه به سهم 75 درصدی در حمل ونقل عمومی برسیم که متاسفانه نه شهرداری و نه دولت هیچ قدمی در این راستا برنداشته اند.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون جامع هوای پاک همه جانبه بوده و شرح وظایفی برای دستگاه های مختلف تعیین شده است ، خروج خودروهای فرسوده، ارتقا کیفیت تولید خودرو و سوخت، نوسازی و توسعه حمل و نقل عمومی و...

مهمترین بندهای این قانون است که متاسفانه محقق نشده و شاهدیم طی دوسال اخیر ساخت و توسعه مترو رو به افول است .

وی با تاکید بر اینکه حمل ونقل عمومی به مراتب بدتر از گذشته است گفت: مادامی که اقدامی برای خروج خودروهای فرسوده و آلاینده از سوی دولت نشده چطور می توان انتظار داشت، خودروهای دودزا در شهر تردد نکنند.

شاعری گفت: عادت کرده ایم که همه چیز را مقطعی و یک بعدی اجرا کنیم ، تمام بندهای قانون هوای پاک روی زمین مانده و تنها در شرایط اضطرار آلودگی هوا به برخورد با خودروهای دودزا ، تعطیلی مدارس ، محدودیت تردد از درب منزل و ... می پردازیم.

عضو کمیسیون کشاورزی ومحیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخورد با خودروهای دودزا و آلاینده اقدام خوبی است اما وقتی می تواند نتیجه موثر و موفقی داشته باشد که تسهیلات لازم برای مالکان خودرو در قالب طرح نوسازی خودروهای فرسوده فراهم شود ./ انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet