هدر موبایل
1398/09/17 16:17:22
سرویس اجتماعی
کمالی پور با یادآوری اظهارات رئیس دیوان عدالت در مورد شفاف‌نبودن قوانین:

صدور آرای متعارض در دیوان عدالت اداری، با شفافیت سازگاری ندارد

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه عدم انجام وظیفه توسط مسئولان اجرایی باعث افزایش ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری شده است، گفت: حجم بالای صدور آرای متعارض در دیوان با شفافیت سازگاری ندارد.
صدور آرای متعارض در دیوان عدالت اداری، با شفافیت سازگاری ندارد نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه عدم انجام وظیفه توسط مسئولان اجرایی باعث افزایش ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری شده است، گفت: حجم بالای صدور آرای متعارض در دیوان با شفافیت سازگاری ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908109317577073.jpg صدور,آرای,متعارض,در,دیوان,عدالت,اداری،,با,شفافیت,سازگاری,ندارد Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارات حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری است، گفت: عدم انجام وظیفه توسط مسئولان اجرایی باعث افزایش ورودی پرونده‌ها به دیوان  شده و  حجم پرونده‌های ورودی قابل تامل است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: به طور معمول قضات در دیوان عدالت مبتنی بر استنباطات خود در مورد پرونده‌ها تصمیم می‌گیرند و این تصمیم گیری‌ها در اغلب موارد متعارض است.

وی ادامه داد: البته ممکن است قوانین شفاف نباشد و در قوانین ابهامات و ایراداتی وجود داشته باشد اما حجم بالای صدور آرای متعارض با شفافیت سازگاری ندارد و صدور آرای متعارض در شعب دیوان موجبات نارضایتی و بدبینی مردم را فراهم کرده بنابراین نمی‌توان دلیل عمده ورود بالای پرونده‌ها را شفاف نبودن قوانین عنوان کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، یادآور شد: اگر در قوانین خلاء یا ایرادی وجود داشت آنها را طبق نظر مسئولان و کارشناسان دیوان در طرح اصلاح قانون دیوان عدالت پیش‌بینی کردیم که به طور قطع با اجرای آن از اطاله دادرسی جلوگیری شده و شفاف‌سازی و چابک‌سازی دیوان را به همراه دارد البته اگر مسئولان مربوطه پیشنهادات دیگری دارند که می‌تواند به شفاف شدن قوانین کمک کند می طلبد آنها را به مجلس ارسال کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet