هدر موبایل
1398/09/16 16:50:46
سرویس اقتصادی
قوامی مطرح کرد

فرار مالیاتی 30 هزار میلیاردی در کشور / پایه های مالیاتی در بودجه 99 تقویت شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است می توان بودجه جاری کشور را از درآمدهای نفتی مستقل کرد، مشروط بر اینکه از فرار مالیاتی جلوگیری شود.
فرار مالیاتی 30 هزار میلیاردی در کشور / پایه های مالیاتی در بودجه 99 تقویت شود نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است می توان بودجه جاری کشور را از درآمدهای نفتی مستقل کرد، مشروط بر اینکه از فرار مالیاتی جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201909105022031485.jpg فرار,مالیاتی,30,هزار,میلیاردی,در,کشور,/,پایه,های,مالیاتی,در,بودجه,99,تقویت,شود Icana

هادی قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره لایحه بودجه 99، گفت: در بودجه سال آتی باید پایه‌های مالیاتی مانند مالیات بر مجموع درآمد، مالیات بر عایدی سرمایه و... گسترش یابد زیرا عده‌ای خاص علیرغم اینکه درآمدهای هنگفتی دارند اما از پرداخت مالیات خودداری می کنند. با شناسایی آنها و در نظر گرفتن مکانیسم هایی خاص برای دریافت مالیات، می توان تا حدودی از وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی کاست.

نمانینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که دولت برنامه مناسبی برای مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی داشته باشد، می توان بودجه جاری سال 99 را بدون اتکا به نفت تنظیم کرد، افزود: بخشی از فرارهای مالیاتی حدود 30 هزار میلیارد تومان یعنی یک چهارم درآمدهای نفتی است.

وی اظهار کرد: در صورتی که پایه های مالیاتی افزایش یابد می توان مالیات را تا حدودی جایگزین نفت کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا می توان دفعتی بودجه جاری را از درآمدهای نفتی مستقل کرد، توضیح داد: این اقدام باید از سال ها پیش انجام می گرفت و باید زمینه تحقق آن در بودجه سال 99 فراهم شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet