خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/09/18 09:00:21
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

زبان اقوام باید تقویت شود/ضرورت معرفی زبان فارسی به عنوان زبان رسمی در رسانه‌ها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: صدا و سیما باید در جهت تقویت زبان های اقوام گام بردارد و در کنار این موضوع زبان فارسی را هم به عنوان زبان رسمی کشور معرفی کند.
زبان اقوام باید تقویت شود/ضرورت معرفی زبان فارسی به عنوان زبان رسمی در رسانه‌ها عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: صدا و سیما باید در جهت تقویت زبان های اقوام گام بردارد و در کنار این موضوع زبان فارسی را هم به عنوان زبان رسمی کشور معرفی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104292670814.jpg زبان,اقوام,باید,تقویت,شود/ضرورت,معرفی,زبان,فارسی,به,عنوان,زبان,رسمی,در,رسانه‌ها Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات اخیر معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه در برخی مناطق دانش‌آموزانی داریم که علی رغم حضور در مدرسه از مهارت‌های زبانی لازم برخوردار نیستند تا زبان فارسی را خوب متوجه شوند، گفت: ما در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تأکید کردیم که مقطع پیش دبستانی در مناطق دو زبانه به صورت دولتی اداره شود تا بتوانیم دانش آموزان را با زبان فارسی آشنا کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک دانش آموز با زبان مادری خود رشد می کند، ادامه داد: موضوعی در قانون اساسی تحت عنوان "تقویت اقوام" عنوان شده است و بنده معتقدم که باید زبان ها متنوع باشند و دانش‌آموزان بتوانند در کنار آن، کم کم با زبان فارسی آشنا شوند.

وی ادامه داد: بنابراین اگر یک مسئول بگوید که دانش آموزان حتما و صرفا باید با زبان فارسی درس بخوانند، شوک شدیدی به دانش آموزان وارد خواهد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده معتقدم که صدا و سیما باید در جهت تقویت زبان های اقوام گام بردارد و در کنار این موضوع زبان فارسی را هم به عنوان زبان رسمی کشور معرفی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین آموزش و پرورش باید در مقطع پیش دبستانی به رفع ایرادات بپردازد تا دانش آموزان زمانی که به کلاس اول ابتدایی می روند، بتوانند زبان فارسی را به خوبی فراگیرند.

کوچکی‌نژاد تأکید کرد: اگر به طور جدی به این مسئله توجه نشود، قطعاً دانش آموزان در مناطق دو زبانه آسیب های جدی را متحمل خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet