هدر موبایل
1398/09/18 09:01:37
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

"مکانیسم ماشه" قابلیت اجرایی ندارد؛ تهدید اروپا بیشتر شانتاژ رسانه‌ای است

نماینده مردم ورامین معتقد است که مکانیسم ماشه در شورای امنیت قابلیت اجرایی ندارد و بیشتر جنبه فشار رسانه‌ای بر ایران دارد.
"مکانیسم ماشه" قابلیت اجرایی ندارد؛ تهدید اروپا بیشتر شانتاژ رسانه‌ای است نماینده مردم ورامین معتقد است که مکانیسم ماشه در شورای امنیت قابلیت اجرایی ندارد و بیشتر جنبه فشار رسانه‌ای بر ایران دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101827199839.jpg "مکانیسم,ماشه",قابلیت,اجرایی,ندارد؛,تهدید,اروپا,بیشتر,شانتاژ,رسانه‌ای,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مطرح کردن "مکانیسم ماشه" در چارچوب برجام از سوی برخی از کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: اروپایی‌ها برای عدم پاسخگویی به تعهدات خود فرار روبه جلو می‌کنند.

وی در ادامه افزود: مکانیسم ماشه را که الان اروپایی‌ها دستاویز قرار داده‌اند باید درشرایطی اتفاق بیفتد که آنها به تعهدات خود عمل کرده باشند و ما به تعهدات خود عمل نکرده باشیم، مکانیسم ماشه برای این نیست که کسی به تعهدات خودش عمل کرده حالا علیه آن از این مکانیسم استفاده شود.

اروپایی‌ها بدانند که با صدور بیانیه و شعار کار درست نمی‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: به نظر من اروپایی‌ها فرار را به قرار ترجیح داده‌اند تا اینکه عدم انجام تعهدات خود را توجیه کنند واگرنه مطرح کردن این مسئله هیچ انطباقی با برجام ندارد.

نقوی حسینی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه احتمال این وجود دارد که مطرح کردن مکانیسم ماشه شانتاژ رسانه‌ای باشد، تصریح کرد: قطعا طرح  مکانیسم ماشه شانتاژ رسانه‌ای است، ناگفته نماند ما تا اقدام عملی از اروپایی‌ها نبینیم گام‌های بعدی را هم طراحی می‌کنیم؛ اگرچه در حال طراحی گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای هستیم.

وی در ادامه افزود: مکانیسم ماشه قابلیت اجرایی ندارند؛ چرا که در شورای امنیت کشورهای دیگری اعم از چین و روسیه هم  حضور دارند و متوجه این مسئله هستند که ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است.

 این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: اروپایی‌ها بدانند که با صدور بیانیه و شعار کار درست نمی‌شود؛ دلیل آن هم واضح بوده که بارها از سوی این‌ها نسبت به انجام تعهدات خود در قبال ایران وعده داده شده، اما متاسفانه هیچ اقدام عملی از آنها شاهد نبودیم؛ همگان به این مسئله واقف هستند که در مسئله برجام، اینستکس، اس پی وی و ... اروپایی‌ها بدعهدی کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet