خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/09/17 18:00:47
سرویس صحن
ساداتی نژاد در نطق میان دستور:

نظارت دولت بر بازار، دائمی و مستمر شود

نماینده مردم کاشان در مجلس با انتقاد از نحوه افزایش قیمت بنزین که باعث موج اعتراضات شد، گفت: وضعیت معیشت مردم باید اولویت دولت باشد در حالی که هنوز درآمد حاصل از افزایش قیمت نفت به عنوان یارانه معیشتی به برخی از افراد داده نشده است.
نظارت دولت بر بازار، دائمی و مستمر شود نماینده مردم کاشان در مجلس با انتقاد از نحوه افزایش قیمت بنزین که باعث موج اعتراضات شد، گفت: وضعیت معیشت مردم باید اولویت دولت باشد در حالی که هنوز درآمد حاصل از افزایش قیمت نفت به عنوان یارانه معیشتی به برخی از افراد داده نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201906100986143871.jpg نظارت,دولت,بر,بازار،,دائمی,و,مستمر,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، سید جواد ساداتی‌نژاد در جلسه علنی عصر امروز(یکشنبه، 17 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه جمهوری اسلامی از گردنه های پرخطر و فتنه ها به مدد این فرماندهی هوشمندانه عبور کرده است، گفت: استکبار جهانی با شروع جنگ اقتصادی امنیت داخلی کشور را هدف گرفته اند و با فشار بر معیشت مردم به دنبال تضعیف رابطه امام و ملت هستند. مردم ایران با هوش سیاسی بالا تمام این نقشه ها را خنثی کرده که نمونه جدید آن حوادث اخیر است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در ادامه مردم را محرم ترین عنصر نظام اسلامی کشورمان دانست و افزود: مردم در 40 سال گذشته نشان دادند هرجا نیاز بوده تا پای جان خود پای کار این کشور بوده اند پس چرا دولت در افزایش قیمت بنزین این مردم را نامحرم دانست و نمایندگان آنها را بی خبر گذاشت در حالی که برخی دشمنان از آن باخبر بودند.

ساداتی نژاد ادامه داد: مردم به بی تدبیری در اجرای این طرح و به نحوه اجرا و اداره امور معترض بودند و از دولتی که نامش تدبیر و امید است انتظار تدبیر دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید مشخص شود عوامل حذف کارت سوخت که باعث قاچاق 5 تا 15 میلیون لیتر در روز شده است چه کسانی بودند و رئیس قوه قضاییه روند را پیگیری کند.

وی در ادامه با بیان اینکه با هوشمندی مقام معظم رهبری بی درایتی دولت که کشور را به سمت عمق بحران برده بود، کنترل شد، عنوان کرد: ما در این موضوع معجزه ولایت فقیه را دیدیم پس چرا تصمیمی که می توانست با کار کارشناسی اجرا شده و در کشور یک بار در دولت گذشته اجرا شده بود باید به بحران تبدیل شود که امام جامعه برای آن هزینه کند.

ساداتی نژاد اضافه کرد: بر اساس مصوبه شورای سران باید تمام منابع حاصل از این طرح به اقشار ضعیف پرداخت شود اما مراجعات مردمی این را نشان نمی دهد پس دولت به درخواست مردم در موضوع یارانه معیشتی رسیدگی کند.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در ادامه با اشاره به این مطلب که دغدغه امروز مردم جلوگیری از گرانی است، عنوان کرد: لازم است نظارت بر بازار بیشتر، دائمی و مستمر باشد و جای تعجب است که دولت در خصوص افزایش قیمت ها در خود دولت نیز رعایت نمی کند چنانچه شاهد افزایش 25 درصدی میلگرد هستیم.

وی همچنین خطاب به رئیس جمهور گفت: تجربه روسای جمهوری قبل نشان می دهد در دو سال آخر دوره ریاست جمهوری دولت ها گرفتار بی برنامگی، خستگی و ایجاد مشکلات برای مردم به خاطر عدم تمرکز بر نیازها و حواشی می شوند لذا در دو سال آخر نظارت و دقت بیشتری بر امورات و مسائل اجرایی کشور داشته باشید و رسیدگی به معیشت مردم اولویت شما باشد.

ساداتی نژاد در ادامه در تذکری خطاب به به رئیس جمهور بیان داشت: وضعیت بیمه تکمیلی ایثارگران در شأن آنها نیست لذا شخصا به این موضوع ورود کنید همچنین رئیس سازمان بهزیستی باید تهاتر ساختمان توانبخشی جانبازان قطع نخاعی کاشان میان بنیاد شهید و بهزیستی را تعیین تکلیف کند.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه خطاب به وزیر نفت بیان داشت: دستور دهید نحوه توزیع کپسول مایع در کاشان آران و بیدگل رسیدگی شود که باعث صف طولانی شده است همچنین وزیر راه به وضعیت جاده کنارگذر کاشان-آران-بیدگل و اتصال به چرم شهر و بزرگراه امام علی(ع) تهران به عنوان جاده پدافند غایرعامل تهران رسیدگی کند که نیازمند تزریق اعتبار است همچنین جاده کاشان-بادرود علیرغم آسفالت بازگشایی نشده و زمین باغ موزه دفاع مقدس نیز واگذار نشده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تصویب نامه اخیر هیأت وزیران درباره حق التدریسان و آموزشیاران و پیش دبستانی ها باعث ناامیدی بود چرا که اقانون مجلس را اجرا نکرده همچنین رتبه بندی خلاف نظر نمایندگان اجرا شد و 60 هزار معلم حق التدریس تعیین تکلیف نشده اند و تمام نیروهای شرکتی و خریدخدمت که 16هزار نفر هستند و آموزشیاران پیش دبستانی که 20 هزار نفر هستند از آن حذف شده اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet