هدر موبایل
1398/09/19 07:40:00
سرویس حوزه ریاست
دیدارهای جداگانه وزرای بهداشت، میراث فرهنگی، راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی با دکتر لاریجانی

بررسی وضعیت خطوط ریلی، بافت تاریخی و بیمارستان‌های استان قم

شماری از مشکلات از جمله خطوط ریلی، بافت تاریخی و بیمارستان‌های استان قم در دیدارهای جداگانه وزرای بهداشت، راه و شهرسازی ، میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بررسی و راهکارهایی برای حل آنها اتخاذ شد.
بررسی وضعیت خطوط ریلی، بافت تاریخی و بیمارستان‌های استان قم شماری از مشکلات از جمله خطوط ریلی، بافت تاریخی و بیمارستان‌های استان قم در دیدارهای جداگانه وزرای بهداشت، راه و شهرسازی ، میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بررسی و راهکارهایی برای حل آنها اتخاذ شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912105199526657.jpg بررسی,وضعیت,خطوط,ریلی،,بافت,تاریخی,و,بیمارستان‌های,استان,قم Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رئیس دیوان محاسبات با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و رفع مشکلات استان قم در زمینه های مختلف از جمله درمان، خطوط ریلی و بافت تاریخی دیدار و گفت‌وگو کردند.

یکی از موضوعات مورد بررسی در دیدار وزرای راه و شهرسازی و میراث فرهنگی با دکتر لاریجانی بافت تاریخی استان قم بود.

براساس این گزارش دکتر لاریجانی گفت: حفاظت از بافت تاریخی ارزشمند قم اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه هویت اسلامی قم باید حفظ شود اما نباید به بهانه حفظ این مناطق به مردم ظلم صورت گیرد، افزود: حرم حضرت معصومه(س) بافت تاریخی است و ساخت فروشگاه هایی با ارتفاع زیاد در اطراف آن اقدامی اشتباه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهار مردان، حرم حضرت معصومه(س)، بازار، منازل مراجع عظام و امامزاده‌ها بافت تاریخی محسوب می شود، اظهار کرد: برای ساماندهی بافت تاریخی استان قم لازم است کمیته ای با حضور وزارتخانه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی و مسئولان قم تشکیل شود.

ساماندهی خطوط ریلی در قم برای آسایش و رفاه مردم

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز صبح امروز به طور جداگانه و به منظور بررسی مشکلات قطار سریع السیر قم و خطوط ریلی این استان با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار با تاکید بر اینکه باید برای ساماندهی قطار قم بهینه‌ترین راهکار انتخاب شود، گفت: ساماندهی خطوط ریلی در قم باید به گونه‌ای باشد که مردم به راحتی از آن استفاده کنند و زمینه آسایش و رفاه آنها فراهم شود. ایستگاه قدیمی راه آهن حفظ شود و ایستگاه جدیدی در نزدیکی جمکران برای عبور قطار سریع السیر ایجاد شود.

براساس این گزارش مقرر شد کمیته‌ای از سوی وزارت راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت ایستگاه‌های قطار در استان قم تشکیل و تا اسفند ماه وضعیت این خطوط ریلی تعیین شود.

در ادامه این نشست، سازمان برنامه و بودجه با تخصیص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل زیرساخت قطار سلفچگان در قم موافقت کرد. همچنین مقرر شد؛ جلسه‌ای به منظور پیگیری مشکلات فرودگاه قم با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان قم برگزار شود.

از دیگر تصمیمات این جلسه، تامین بودجه مورد نیاز برای تجهیزات بیمارستان تخصصی خیریه امیرالمومنین قم توسط وزارت بهداشت بود.

براساس این گزارش در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش با دکتر لاریجانی، موضوع بدهی و عوارض پروژه بیمارستان تخصصی و مرکز فوق تخصصی نور با ظرفیت ۳۳۵ تخت خواب در زیربنایی بالغ بر ۵۹ هزار مترمربع مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه این نشست همچنین مشکلات بیمارستان هزار تختخوابی قم بررسی و مقرر گردید؛ تجهیزات این بیمارستان براساس زمانبندی توسط وزارت بهداشت و با همکاری بانک مرکزی تامین شود. همچنین درخصوص تامین و اختصاص 10 میلیارد تومان از بودجه مورد نیاز برای تجهیزات بیمارستان تخصصی خیریه امیرالمومنین توسط وزارت بهداشت و تامین مابقی اعتبارات لازم توسط خیرین استان قم تصمیم گیری شد.

بررسی وضعیت مالی مونوریل قم

براساس این گزارش در دیدار عادل آذر رئیس دیوان محاسبات با دکتر علی لاریجانی رئیس قوه مقننه نیز بند «و» تبصره (5) قانون بودجه درباره تهاتر بدهی های دولت به شهرداری‌ها و وضعیت مالی مونوریل قم مورد بررسی قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet