هدر موبایل
1398/09/18 11:00:00
سرویس صحن
در صحن علنی امروز

نماینده اهر و هریس از پاسخ‌های وزیر اقتصاد قانع شد

بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس از پاسخ‌های وزیر اقتصاد در رابطه با عملکرد بانک‌های مسکن و کشاورزی در امهال وام زلزله‌زدگان قانع شد.
نماینده اهر و هریس از پاسخ‌های وزیر اقتصاد قانع شد بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس از پاسخ‌های وزیر اقتصاد در رابطه با عملکرد بانک‌های مسکن و کشاورزی در امهال وام زلزله‌زدگان قانع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904102725603603.jpg نماینده,اهر,و,هریس,از,پاسخ‌های,وزیر,اقتصاد,قانع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  بیت الله عبداللهی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 18 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، پس از استماع توضیحات وزیر از پاسخ وی قانع شد.

در جریان این نشست سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح گزارش این کمیسیون در خصوص سوال ملی بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر، هریس و رضا علیزاده نماینده مردم ورزقان، خاروانا از وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت کوتاهی بانک‌های مسکن و کشاورزی در امهال وام زلزله زدگان سال 1391 منطقه ارسباران گفت: سوال مذکور به استناد بند (2) ماده (207) آیین‌نامه داخلی در مورخ 15/11/1397 در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت. در ابتدا آقای عبداللهی بیان داشتند: بعد از زلزله سال 91 در منطقه ارسباران، دولت مصوبه‌ای در تاریخ 22/3/1397 مبنی بر امهال وام (تسهیلات) داشتند. از تاریخ مذکور بانک‌های کشاورزی و مسکن از اجرای مصوبه مذکور خودداری می‌کنند. علت این عدم اجرای مصوبه چیست؟

نماینده مردم شاهرود در مجلس ادامه داد: وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوال بیان داشتند مصوبه مذکور بر این اساس بود که وام افرادی که با وقوع زلزله چار آسیب شده‌اند، از این امهال برخوردار شود. متأسفانه، تقاضای آقای عبداللهی بر این است که این استمهال شامل افرادی شود که بعد از زلزله هم دچار مشکل شده و تسهیلات دریافت نموده‌اند که این مغایر مصوبه دولت است. لذا ما از دولت و آقای نوبخت طی نامه‌ای برای رفع مشکلات آنان تقاضا خواهیم کرد. ضمناً مدیران عامل بانک‌های مسکن و کشاورزی نیز اعلام داشتند چون مصوبه و بخش‌نامه‌ای از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر امهال وام‌هایی که بعد از زلزله دریافت شده، نداریم، قادر به اجرای این درخواست‌ها نمی‌باشیم.

در پایان آقای عبداللهی اعلام نمودند از پاسخ‌های ارائه شده قانع نشدند و سؤال برای بررسی به صحن علنی ارسال گردد. ضمناً کمیسیون حیطه طرح سؤال را ملی تشخیص داده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet