شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/18 11:48:57
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد از نشست جمع‌بندی هیأت تفحص از سرخآبی‌ها خبر داد

پرونده تفحص از سرخآبی‌ها در مسیر صحن علنی مجلس دهم

رییس هیأت تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وزارت ورزش و جوانان از آماده شدن گزارش تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس برای ارائه به صحن خبر داد.
پرونده تفحص از سرخآبی‌ها در مسیر صحن علنی مجلس دهم رییس هیأت تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وزارت ورزش و جوانان از آماده شدن گزارش تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس برای ارائه به صحن خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201812107475244662.jpg پرونده,تفحص,از,سرخآبی‌ها,در,مسیر,صحن,علنی,مجلس,دهم Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در 10 سال گذشته در کمیسیون فرهنگی مجلس به شور اعضای هیأت تحقیق و تفحص گذاشته شده است، گفت: نهایتا مقرر شد برای تأیید نهایی گزارش تحقیق و تفحص با لحاظ پیشنهادات و اعمال اصلاحات نهایی، گزارش برای اخذ نوبت صحن ارائه شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام تلاش هیأت تحقیق و تفحص از سرخآبی‌ها این است که این پرونده در مجلس دهم بسته شود، افزود: کار تفحص از دو باشگاه تقریبا به پایان رسیده و پس از نشست جمع‌بندی این هفته، این گزارش در نوبت صحن قرار می‌‎گیرد.

سیدصادق طباطبایی نژاد

 

سیستم حقوقی ضعیف همواره موجب محکومیت دو باشگاه در محاکم بین المللی شده است

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: متأسفانه در این تحقیق و تفحص مشخص شد که هیچ سیستم حقوقی مشخصی برای دفاع از عملکرد دو باشگاه وجود نداشته و به همین دلیل در بسیار محاکم بین المللی، دو باشگاه محکوم می‎شوند و هر ساله خسارات میلیاردی از ناحیه این دو باشگاه بابت پرداخت غرامت و بدهی به جا می‌‎ماند.

انتصاب مدیران دو باشگاه هیچ منطقی ندارد

وی اضافه کرد: یکی دیگر از مباحثی که هیچ برنامه، سازوکار، منطق و نظمی ندارد نیز انتصاب مدیران باشگاه است که وزارت ورزش هیچ پاسخی برای آن ندارد.

هیچ یک از قوانین دولتی بر استقلال و پرسپولیس حاکم نیست

طباطبایی نژاد اضافه کرد: نکته دیگری که در این تحقیق و تفحص به آن رسیدیم، عدم حسابرسی از جانب دیوان محاسبات مجلس بود که با وجود اینکه دو باشگاه هنوز دولتی به حساب می‌‎آیند ولی هیچ یک از قوانین و چارچوب‌های شرکتی‌‎های دولتی برای این دو باشگاه اجرایی نمی‌‎شود.

رییس هیأت تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: نتیجه تحقیق و تفحص از دو باشگاه نیز این است که این دو باشگاه باید همانطور که قید قانونی وجود دارد، واگذار شوند تا ساماندهی مشخصی به لحاظ حسابرسی و مالی درباره آن‎ها صورت گیرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet