هدر موبایل
1398/09/18 14:39:19
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد خبر داد

یکشنبه آینده؛ استفساریه استخدام نیروهای حق‌التدریس در دستور کار صحن علنی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح دو فوریتی استفساریه استخدام نیروهای حق‌التدریس به هیأت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: این طرح یکشنبه آینده(۲۴ آذرماه) در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.
یکشنبه آینده؛ استفساریه استخدام نیروهای حق‌التدریس در دستور کار صحن علنی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح دو فوریتی استفساریه استخدام نیروهای حق‌التدریس به هیأت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: این طرح یکشنبه آینده(24 آذرماه) در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44432.jpg یکشنبه,آینده؛,استفساریه,استخدام,نیروهای,حق‌التدریس,در,دستور,کار,صحن,علنی Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه نحوه تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی موجب شد که نمایندگان اقدام به تفسیر قانون و تهیه طرح استفساریه کنند، عنوان کرد: این طرح به صورت دو فوریتی به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: آیین‌نامه اجرایی قانون استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به نحوی از جانب دولت تدوین شد که حتی 10 درصد از معلمان هم جذب آموزش و پرورش نمی‌شود و این آیین نامه نارضایتی‌‎های بسیاری از سوی معلمان حق التدریس به دنبال داشت.

بیشتر بخوانید:

وی اضافه کرد: در آیین نامه اجرایی دولت در خصوص استخدام نیروهای حق التدریس، شرکتی، خرید خدمات آموزشی، پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، آمده است که این افراد تنها در صورتی که دارای اسناد مالی دولتی باشند، می‌توانند به استخدام آموزش و پرورش درآیند که عملا با این آیین‌نامه بخش مهمی از معلمان شامل قانون نمی‌شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین طرح استفساریه مذکور برای در برگیری افرادی که قانون گذار مد نظرش بوده تهیه شده تا جامعه هدف 60 هزار نفری معلمان تا پایان برنامه ششم جذب آموزش و پرورش شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet